Предмет: Химия,
автор: dilorenzo77
Під час взаємодії 3,7 г одноатомного насиченого спирту з натрієм, взятим у
надлишку, виділився водень, об’єм якого достатній для повної гідрогенізації 0,56 л
етену (н. у.). Визначте молекулярну формулу спирту і масу одержаного алкоголяту.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
1) Загальна формула одноатомних спиртів:
СnH(2n+1)OH
2) Рівняння реакції:
СnH(2n+1)OH + Na = СnH(2n+1)ONa + 0,5H₂
3) Знаходимо молярну масу спирту:
М(СnH(2n+1)OH) = 12n + 2n + 1 + 16 + 1 = (14n + 18) г/моль
4) За рівнянням реакції складаємо пропорцію:
(14n + 18) г спирту ------------------ 11,2 л Н₂
3,7 г спирту ------------------ 0,56 л Н₂
0,56 * (14n + 18) = 3,7 * 11,2
7,84n + 10,8 = 41,44
7,84n = 31,36
n = 4
Формула спирту: С₄Н₉ОН - бутанол
Объяснение:
Похожие вопросы
Предмет: Геометрия,
автор: miroshka2762
Предмет: Другие предметы,
автор: kostyukganna10
Предмет: Математика,
автор: hellomal299
Предмет: Английский язык,
автор: aleksandrochka19
Предмет: Математика,
автор: ashildaeva22