Предмет: Физика, автор: grabovskaazorana

тенісна кулька падає на підлогу, а після удару підскакує вгору. яка сила спричинила зміну напрямку руху кульки? поясніть.

Ответы

Автор ответа: berezavlad144
1

Відповідь:

"сила реакції опори"

Пояснення:

Зміну руху тенісної кульки викликала сила, яка діяла на неї під час удару з підлогою. Ця сила відомо як "сила реакції опори" або "сила удару". Пояснюючи це явище, ми можемо використовувати другий закон Ньютона, який говорить про взаємодію сили і руху об'єкта.

Під час падіння тенісної кульки на підлогу гравець наносить удар по кульці. Удар вимагає зміни імпульсу кульки. Імпульс - це кількосна міра руху об'єкта і маса як маса об'єкта помножена на його швидкість. Під час удару гравець передає імпульс кульки в зворотному напрямку від швидкості падіння кульки, що спричиняє зміну руху вперед.

Сила реакції опори виникає від підлоги, коли кулька зіштовхується з нею. Ця сила відповідає силі, яку використовує гравець для удару по кульці. Відповідно до третього закону Ньютона, на шкірну дію є рівноправна і протилежна реакція. Тобто, коли кулька відштовхується від підлоги, сила реакції опори відповідає цій дії і спонукає кульку вгору.

Отже, сила реакції опори від підлоги, яка діє на тенісну кульку під час удару, змінює напрямок руху кульки, перетворюючи її вертикальний рух в обидва напрямки: вниз (під час падіння) і вгору (після удару).

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: mzubenko414
Запишите пожалуйста решение. Ещё в 18 веке швейцарский медик андре тиссо сказал:"Движение может по своему действию заменить любое лекарство, но ни одно лекарство в мире не может заменить целебной силы движения". Регулярная физическая активность позволяет улучшить качество жизни. Считается, что у школьников пик физической активности приходится на возраст 12 лет, а к 18 годам этот показатель снижается на 50%. По статистике сегодня 51% российских школьников не бывает на улице после школы. В для того чтобы сохранить баланс двигатель ной активности, школьник должен ежедневно до 20-30 тыс. шагов. В среднем, каждый человек должен проходить в день 5-7 км, совершая 7-10 тыс. шагов. С учётом продолжительности активного возраста, составляющей примерно 50 лет, человек за свою жизнь может совершить не одно "кругосветное" путешествие. Определите, сколько примерно раз за свою жизнь человек мог бы совершить путешествие вдоль экватора длинной 40 075 696 м. Ответ обоснуйте
Предмет: Русский язык, автор: Аноним