Предмет: Физика, автор: marinettelinols

9.15 Кисень масою m = 0,0165 кг, що має початковий тиск P1 = 159 кПа і температуру Т = 300 К, адіабатично стискають до 0,1 його початкового об'єму. Знайти кінцевий тиск і температуру газу, виконану над газом роботу та зміну внутрішньої енергії.

Ответы

Автор ответа: ktotoktoa154
0

Ответ:

Використовуйте закон Бойля-Маріотта та закон Гей-Люссака (ідеальний газ):

1. Закон Бойля-Маріотта: V₁/T₁ = V₂/T₂, де V - об'єм газу, T - температура газу.

V₁ = V, T₁ = 300 К.

V₂ = 0.1 * V (газ стискають до 0.1 початкового об'єму), T₂ - невідома.

За законом Бойля-Маріотта маємо:

V₁/T₁ = V₂/T₂

V/T₁ = 0.1V/T₂

Спростимо це вираз, ділимо обидві сторони на V:

1/T₁ = 0.1/T₂

T₂ = 10 * T₁

T₂ = 10 * 300 К = 3000 К.

Знаходимо кінцевий тиск P₂ за допомогою закону Гей-Люссака:

(P₁ * V₁) / T₁ = (P₂ * V₂) / T₂

(159 кПа * V) / 300 К = (P₂ * (0.1V)) / 3000 К

159 кПа / 300 = P₂ / 3000

P₂ = (159 кПа / 300) * 3000

P₂ = 1590 кПа

Робота, виконана над газом:

Робота, W = P₁ * V₁ - P₂ * V₂

W = (159 кПа * V) - (1590 кПа * 0.1V)

W = 1590 кПа * V - 159 кПа * V

W = 1431 кПа * V.

Зміна внутрішньої енергії (зміна теплоємності):

ΔU = Q - W, де ΔU - зміна внутрішньої енергії, Q - тепло, W - робота.

Якщо процес адіабатичний, це означає, що Q = 0 (тепла не обмінюється з оточенням).

ΔU = 0 - (1431 кПа * V)

ΔU = -1431 кПа * V.

Отже, знайшли кінцевий тиск P₂ (1590 кПа), кінцеву температуру T₂ (3000 К), роботу, виконану над газом (1431 кПа * V), і зміну внутрішньої енергії (-1431 кПа * V).

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: sofiashevcova688