1. «Україна встане із своєї могили і кликне знову до братів-слов'ян, і почують її поклик, встане Слов'янщина, і не зостанеться в ній ні царя, ні князя, ні графа, ні герцога, ні сіятельства, ні превосходительства, ні пана, ні боярина, ні мужика, ні холопа, ні в Великій Росії, ні в Польщі, ні на Україні, ні в Чехії, ні у хорутан, ні в сербів, ні у болгарів. І Україна буде незалежною республікою в слов'янськім союзі. Тоді скажуть всі народи, показуючи на те місце, де на карті буде намальована Україна: «От камінь, відкинений будівничим, а він ліг основою всього». (Грушевський М. Ілюстрована історія України. - К.: Наукова думка, 1992. - С. 458) Завдання: 1. У чому кирило-мефодіївці вбачали історичне покликання України? 2. Який політичний устрій мав бути запроваджений в Україні? 3 Кому відводилася вирішальна роль у боротьбі за утворення Слов'янської федерації?
Ответы
Відповідь:
1. У чому кирило-мефодіївці вбачали історичне покликання України?
Кирило-мефодіївці вбачали історичне покликання України в об'єднанні всіх слов'янських народів в єдину, демократичну федерацію.
2. Який політичний устрій мав бути запроваджений в Україні?
Кирило-мефодіївці вбачали історичне покликання України в об'єднанні всіх слов'янських народів в єдину, демократичну федерацію. В інших слов'янських республіках устрій повинен бути аналогічним.
3 Кому відводилася вирішальна роль у боротьбі за утворення Слов'янської федерації?
Кирило-мефодіївці вважали, що вирішальну роль у боротьбі за утворення Слов'янської федерації відіграватиме Україна. Інші багаточисленні слов'янські народи з потужною культурною та соціальною базою, такі як поляки та росіяни, не підходили на цю роль, адже вони були шовіністами та зверхньо ставилися до інших слов'ян.
Пояснення:
Кирило-Мефодієвське братство -- кутьтурно-політична організція українців, що виникла в 1845 році і мала на меті визволення українців та сторення союзу слов'янськіих народів. Серед членів організації були Тарас Шевченко, Микола Костромаров та інші відомі культурні діячі.
#SPJ1