Предмет: Химия,
автор: dadaya44
помогите пожалуйста!! задание 9-2
Приложения:

Ответы
Автор ответа:
1
А) Реакція між азотною кислотою (HNO3) та карбонатом калію (K2CO3) виглядає так:
HNO3 + K2CO3 → KNO3 + H2O + CO2
Потім CO2 проходить через баритову воду (Ba(OH)2) та утворює білий осадок:
Ba(OH)2 + CO2 → BaCO3↓ + H2O
Б) Масова частка азотної кислоти в розчині - 0,05. Розрахунок об'єму існуючого розчину HNO3:
Масова кількість HNO3 = 0,05 * 60 г = 3 г
Мольна маса HNO3 = 1 (H) + 14 (N) + 48 (3xO) = 63 г/моль
Кількість молей HNO3 = 3 г / 63 г/моль = 0,0476 моль
Тепер, за допомогою ідеального газового закону (V = nRT/P), розрахунок об'єму виділеного CO2 при нормальних умовах (тиск P = 1 атм):
V = (0,0476 моль * 0,08206 л·атм/(моль·К) * 298 К) / 1 атм = 1,12 л
в) Маса твердого осадку (BaCO3), який утворився при прокаливанні, рахується так:
Маса BaCO3 = Кількість молей * Мольна маса = 0,0476 моль * 197 г/моль = 9,36 г
Отже, маса отриманого твердого осадку дорівнює 9,36 грама.
Якщо не важно познач це найкращою відповіддю)
dadaya44:
больше спасибо!:)
Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: bespaevbespaev9
Предмет: География,
автор: ruslanakosmak
Предмет: Химия,
автор: nagornyjkirill77
Предмет: Алгебра,
автор: gorbecila