Предмет: Українська література, автор: hyavei022019

7. Установіть відповідність між піснями та їхнім змістом:
а) кріпацькі;
б)бурлацькі; пожертвувати
в) козацькі; родинним затишком і навіть життям.
г) чумацькі;

1. Оспівується героїзм захисників рідної землі, їхня готовність
2. Звучить туга за домівкою, Прекрутські, за ріднею, водночас і прокльони на адресу панів, які еасильно віддали у солдати українських хлопців- кріпаків.
3. Йдеться про життя українців у дорозі до Криму по сіль, напади грабіжників на них, розлуку з родиною й смерть у дорозі.
4. Зображується тяжке підневільне життя селян, протест проти приниження людської гідності й безправ'я.

Ответы

Автор ответа: serafimkostiu4ik
1

Ответ:

1а2г3в4б..................


hyavei022019: Дякую
Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: bfomin31
Як я розумію зміст вислову Г. С. Сковороди "Світ ловив мене, та не спіймав" На межі давнього та нового періодів в історії українського письменства височить постать Григорія Сковороди. З покоління в покоління передаються розповіді про цього письменника, просвітителя, філософа. За що б він не брався, робив по-новому, ставився до цього з відповідальністю, принципово. Будучи викладачем піїтики, Г. Сковорода викладав предмет по-своєму, працював залюбки, написав підручник. Це не подобалось єпископу, а ще більше не сподобалася, сміливість, з якою Сковорода йому відповів: "Одна справа — архієрейський посох, а інша — смичок". Цими словами філософ указував на невігластво єпископа, який не має права судити про якість викладання. З 1769 року Сковорода вів мандрівне життя, щоразу відхиляючи пропозиції щодо різних посад та чинів. А таких пропозицій було багато. Ченці Києво-Печерської лаври, знаючи його як ученого, пропонували стати "стовпом церкви і прикрасою обителі". У відповідь почули: "Я стовпотворіння собою умножати не хочу, доволі і вас, стовпів неотесаних, у храмі Божому..." Спокутували його й І високими світськими посадами. Бажаючи ізолювати від людей, харківський губернатор запитував Сковороду, з якої причини той не обере якогось сану. І Григорій Савич пояснив, що світ подібний до театру, де кожний обирає свою роль. А він обрав і грає роль низької, простої і самотньої людини. Відмовив Сковорода навіть цариці Катерині II, заявивши: "Мені моя сопілка і вівця дорожчі царського вінця". Не потрібні були Сковороді слава й почесті, високі посади і багатства. За щастя він вважав життя за совістю, а головне в житті — залишатися самим собою, бути вільним і незалежним. Великий філософ обрав шлях втечі від світу зла й досягнення свободи духу. У спокусливі сіті заради великого багатства і панства, заради "лакомства нещасного" Сковорода так і не дався. Він з повним правом заповідав написати на своїй могилі: "Світ ловив мене, та не спіймав" МОЖНА БУДЬЛАСКА ДО ЦЬОГО ТЕКСТУ СКЛАДНИЙ ПЛАН, БАЖАНО ДО ВЕЧОРА​
Предмет: История, автор: gytmuroslava