Предмет: Химия,
автор: Taehyung143
Який об’єм водню витратиться на добування аміаку масою 70г, що становить 78% від теоретичного.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(NH3) = 70г
η(H2) = 78% або 0,78
Найти: Vпрак.(H2) - ?
Знайдемо кількість речовини:
n(NH3) = m(NH3)/ M(NH3) = 70/17 = 4 моль
Складемо РХР:
N2 + 3H2 → 2NH3
З РХР бачимо, що n(NH3) : n(H2) = 2 : 3, тобто
n(H2) = 3/2n(NH3) = 3/2 * 4 = 6 моль
Vтеор.(H2)= n(H2) * Vm = 6 * 22,4 = 134,4 л
Vпрак.(H2) = Vтеор.(H2) * η(H2) = 134,4 * 0,78 = 104,8л
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: danat2011
Предмет: Право,
автор: kipelov2007
Предмет: География,
автор: sofiaamatviichuk1
Предмет: Геометрия,
автор: 7693622680
Предмет: Алгебра,
автор: MU4ONIILU4ONII