Предмет: Право, автор: necromancerzero6

напишіть ознаки правових норм​

Ответы

Автор ответа: yevhensmikhun
0

Ответ:

Зокрема, в юридичній літературі виокремлюються наступні ознаки правових норм: державно-вольовий характер; державна обов'язковість; формальна визна- ченість; загальний характер; загальнообов'язковість; представницько-зобов'язу- ючий характер; системність; нормативність; норма відображаº найбільш важливі для суспільства

Автор ответа: fasides498
0

Ознаки правових норм — це ті характеристики, які відрізняють правові норми від інших видів соціальних норм, таких як моральні, естетичні, релігійні тощо. Ознаки правових норм можна поділити на зовнішні і внутрішні.

Зовнішні ознаки правових норм — це ті, що стосуються їх джерела, форми, сфери дії та забезпечення. Зокрема, до зовнішніх ознак правових норм належать:

  1. Встановлення чи санкціонування державою. Правові норми є продуктом державної влади, яка має монополію на правотворчу діяльність. Держава також контролює дотримання правових норм і застосовує примус до їх порушникі.
  2. Загальнообов’язковість. Правові норми обов’язкові для всіх суб’єктів права, які перебувають у сфері їх дії. Неможливо виключитися з підпорядкування правовим нормам або обрати іншу норму для регулювання своєї поведінки.
  3. Формальна визначеність. Правові норми мають бути чітко сформульовані і закріплені в офіційних документах у письмовій формі. Це забезпечує їх доступність, стабільність і однозначність.

Внутрішньою ознакою правових норм є їх структура, тобто внутрішня побудова. Правова норма складається з двох основних елементів: гіпотези і диспозиції. Гіпотеза — це умова застосування правової норми, яка визначає сферу її действия по часу, простору та колу особ. Диспозицiя — це змiст правової норми, який визначає права, обов’язки та заборони суб’єктiв права. Деякi правовi норми також мiстять санкцiю — це захід примусу, який застосовується до порушника правової норми.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: derryty37
1. Підпишіть назви держав у 1648 р., обведіть воні кордони. 2. Позначте місце початку Національно-визвольної війни. 3. Різними кольорами позначте походи військ Б.Хмельницького: - у 1648 р. - у 1649 р. - у 1651 р. 4. Позначте місця і роки головних битв. 5. Підпишіть місто, де Б.Хмельницьким було проголошено програму побудови Української національної держави. 6. Заштрихуйте територію Української козацької держави за Зборівським договором 1649 р. 7. Обведіть території, втрачені Українською козацькою держ за Білоцерківським договором 1651 р. 8. Обведіть межі земель, на які поширювалася влада Б. Хмельницького У 1654-1657 рр. 9. Підпишіть та підкресліть назву міста, де на козацькій раді було прийняте рішення про перехід України під зверхність московського ц 10. Підкресліть назви держав, що були союзниками Української козацької держави у 1648-1657 рр.​
Предмет: Другие предметы, автор: olenaavorska790
Предмет: Математика, автор: lekiyung