Предмет: Химия, автор: mariialia1235

Даю 100 балов кто первий сделает пж пж бистрее

Приложения:

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ: Ar(N) = 14

Объяснение:

108 - 100%

х     - 74,08%

х = 108 * 74,08% : 100% = 80 г/моль це маса Оксигену

Молярна маса Оксигену дорівнює 16 г/моль, тобто в сполуці

80 : 16 = 5 атомів Оксигену

формула вищого оксиду Е₂О₅

Знаходимо масову частку елементу головної підгрупи 5 групи:

ω(Е) = 100% - ω(О) = 100% - 74,07% = 25,93%

Складаємо пропорцію, прийнявши масу елементу за х г:

80 г (О₅)- 74,07%

Е₂ - 25,93%

Е₂ = 80 * 25,93% : 74,07% = 28, тоді

Е = 28/2 = 14

В ПСХЕ знаходимо елемент головної підгрупи 5 групи з відносною атомною масою 14, це - Нітроген (N)

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: tanchikantik
Предмет: Алгебра, автор: mnogozznal