СРОЧНО ОТДАЮ ПОСЛЕДНИЕ БАЛЛЫ
Ответы
Відповідь:
1)М'язова тканина складається з м'язових клітин,які щільно розташовані одна біля одної, та здатні до сприйняття подразнень, що надходять від нервової системи, і відповідають на них скороченням. Завдяки м'язовій тканині здійснюються різні типи рухів організму в цілому та окремих його частин.М'язова тканина також виконує опорну функцію, підтримуючи весь організм та окремі його органи у певному положенні, захищає внутрішні органи .
Разновідності: поперечно-посмугована кісткова (скорочення скелетних м'язів); поперечно-посмугована серцева (скорочення серцевого м'яза); гладка (непосмугована)(зміна просвіту кровоносних судин, скорочення внутрішніх органів, таких як шлунок, сечовий міхур, тощо).
Розтошування в организмі людини: в стінках органів травної, дихальної, сечовидільної, статевої систем, судин,серце,скелетні м'язи.
Міжтканинної речовини мало.
2)Кров-це рідка сполучна тканина.Основну частину крові складає: рідка міжклітинна речовина — плазма (55 - 60 %);формені елементи (клітини крові) (40 - 45 %): еритроцити(двовогнутий диск,чорвоного кольору,безядерні,містять гемоглобин), лейкоцити(округлі, безбарвні, мають яро) і тромбоцити(неправільній форми,безядерні, чорвоного кольору).
Кров виконує функції:
дихальна — переносить кисень від легенів до всіх клітин організму і вуглекислий газ — у зворотному напрямку.
Поживна — переносить поживні речовини, які всмоктуються у кишечнику.
Видільна — виносить з тканин продукти обміну в нирки і печінку.
Терморегуляційна — при низькій температурі навколишнього середовища кров, нагріваючись, переносить тепло зі скелетних м'язів і печінки до тих органів, які необхідно зігріти (шкіра, мозок, тощо).
Захисна — клітини крові (лейкоцити) вбивають чужорідні агенти, які проникають в організм і викликають захворювання (бактерії, віруси); інші клітини крові (тромбоцити) відповідають за утворення згустку крові — тромбу — у тому місці, де є пошкоджена судина (цей процес захищає організм від небезпечної крововтрати).
Регуляторна — кров шляхом перенесення цілого ряду біологічно активних речовин підтримує в організмі відносну сталість хімічного складу і фізичних властивостей у всіх його тканинах (гомеостаз).
Більшість зазначених функцій пов'язані з переносом речовин в організмі, тому часто їх об'єднують в одну загальну функцію крові — транспортну.
Розташована в організмі людини: судини(артерії,вени, артеріоли, венули,капіляри)
3)Епітеліальна тканина складається з одного або кількох шарів клітин і майже не містить міжклітинної речовини. Вона покриває поверхню тіла та вистилає порожнини органів, виконуючи захисну, секреторну (епітелій залоз, який утворює різні необхідні організму речовини – секрети) газообмінну (епітелій легень), всисну (епітелій ворсинок кишечнику) та деякі інші функції. Головні особливості епітеліальних тканин — швидка регенерація і відсутність кровоносних судин.
Разновідності: одношаровий, багатошаровийзалозошаровий війчастий і залозистий епітелій
Розташування в организсі людини:вистилає поверхню (епідерміс) і порожнини тіла, а також слизові оболонки внутрішніх органів, травної системи, дихальної системи, сечостатевої системи
4).Нервова тканина здатна до сприйняття подразнень і забезпечує реакцію організму на них. Сприйняття подразнень здійснюється особливими утвореннями нервової тканини - рецепторами. Нервова тканина складається з нервових клітин - нейронів, які здатні сприймати подразнення і проводити збудження (нервові імпульси) .Нейрон складається з тіла та відростків:короткий дендрит,довгий-аксон. За участю нервової системи здійснюється зв'язок організму з навколишнім середовищем.
Розташування в организмі людини: міститься у головному та спинному мозку, нервових вузлах, нервових волокнах.
Пояснення: