Предмет: Химия,
автор: foasker
Обчисліть масову частку солі у розчині, для приготування якого використали 200 мл води й 50 г солі.
(будь ласка, пишіть спочатку: дано, розв'язання, відповідь)
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Дано:
- Об'єм води (V) = 200 мл
- Маса солі (m) = 50 г
Розв'язання:
Масова частка солі в розчині (відсоток маси солі у розчині) визначається за формулою:
Масова частка (відсоток) = (Маса солі / Маса розчину) * 100%
Масу розчину можна знайти, додаючи масу води і масу солі:
Маса розчину = Маса води + Маса солі = 200 г + 50 г = 250 г
Тепер можемо знайти масову частку солі:
Масова частка (відсоток) = (50 г / 250 г) * 100% = (1/5) * 100% = 20%
Відповідь:
Масова частка солі в розчині дорівнює 20%.
foasker:
велике дякую!)
Автор ответа:
2
Дано:
V(води) = 200 мл
m(солі) = 50 г
Знайти:
ω(солі) - ?
Розв'язання:
1) m(води) = ρ * V = 1 * 200 = 200 г;
2) m р-ну(солі) = m(води) + m(солі) = 200 + 50 = 250 г;
3) ω(солі) = m * 100% / m р-ну = 50 * 100% / 250 = 20%.
Відповідь: Масова частка солі становить 20%.
Похожие вопросы
Предмет: История,
автор: ipadkh9Khristina
Предмет: Алгебра,
автор: zinovevmaksim034
Предмет: ОБЖ,
автор: Dasheenkhass
Предмет: Литература,
автор: liktat11