Предмет: География, автор: wd9f9f47fk

Який давньогрецький вчений побував на території північного Причорномор’я та що саме він описав?

Ответы

Автор ответа: vladpetruk55
1

Відповідь: Давньогрецький вчений Геродот (близько 484 до н.е. - близько 425 до н.е.) побував на території північного Причорномор'я і залишив детальний опис своїх подорожей та спостережень в своїй праці "Історії" (грец. "Ἱστορίαι" або "Иστορίαι").

Геродот відвідав багато країн і регіонів світу, включаючи північне Причорномор'я і Скіфію (територію сучасної України, Росії та Криму). У своїх "Історіях" він докладно описав географію, природні умови, культуру, звичаї та історію народів цих регіонів. Геродот звертав особливу увагу на скіфів, надаючи важливу інформацію про цю давню кочову цивілізацію. Він також розповідав про річки, озера, міста і інші особливості тогочасного Причорномор'я.

Геродот вніс значний внесок у географію та етнографію тих регіонів, а його твір "Історії" залишається важливим джерелом для вивчення давньої історії та культури Причорномор'я та Скіфії.

Пояснення: Найкращу відповідь пж умоляю

Автор ответа: maxxisnightroller
2

У 5 столітті до нашої ери на території північного Причорномор'я побував давньогрецький вчений Геродот. Він був першим істориком, який описав життя та культуру цього регіону.

Геродот народився у Фівах, у Греції, близько 484 року до нашої ери. Він був мандрівником і дослідником, і він здійснив багато подорожей по світу. У 444 році до нашої ери він відвідав північне Причорномор'я, де жив у грецьких колоніях.

У своїх працях Геродот описав місцеві племена, такі як кіммерійці, скіфи та сармати. Він також описав природу та клімат регіону.

Ось деякі з найважливіших оповідань Геродота про північне Причорномор'я:

Він описав кіммерійців, які були кочовими племенами, що жили в цьому регіоні до приходу скіфів.
Він описав скіфів, які були войовничими племенами, що жили в цьому регіоні з 8 століття до нашої ери.
Він описав сарматів, які були кочовими племенами, що прийшли в цей регіон у 3 столітті до нашої ери.
Він описав природу та клімат регіону, включаючи Чорне море, Дніпро та Дунай.
Оповідання Геродота про північне Причорномор'я є цінним джерелом інформації про цей регіон. Вони дають нам унікальний погляд на життя та культуру цих стародавніх племен.
Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: lina622
Предмет: История, автор: merezko777
как частину свого врожаю своїм родовим главам. У IX столітті, право вимагання данини з усього вільного населення східнослов'янських земель перейшло до київського князя та його дружини, це було відомо як "полюддя".

Приблизно в Х столітті, князі Київської Русі почали апропріювати землі, які були у власності громад. Великому київському князю визнавалося право на владу над всією землею Русі-України. В кінці X століття, почалося формування доменів та удільних князів. Це сприяла адміністративна реформа князя Володимира, в результаті якої він позбавив племінних князів права управляти землями та передав їх своїм синам. Проте, великий київський князь залишав за собою право в будь-який момент взяти ці землі назад.
У XI столітті в деяких частинах східнослов'янських земель почали формуватися феодальні відносини. Князь надавав своїм васалам наземлі володіння у відповідь на їх вірну службу, а васали, у свою чергу, були зобов'язані служити князю. У XI-XII столітті на Русі-Україні запровадились податки, що сплачувалися населенням певним боярам і дружинникам, що мали право "кормління" території. Пізніше, наприкінці XI століття, з'явилися землі, які передавалися у спадок нащадкам. Ці землі могли бути боярськими вотчинами, що передавалися у спадок, або землями родової громади, які також можна було передавати у спадок.

У XII столітті, на території Русі-України з'явилася помісна форма землеволодіння, де князь надавав землю з володінням повної власності, але власникам землі не було дозволено передавати, продавати або дарувати їх без згоди князя. Ці процеси спричинили формування своєрідної соціальної піраміди, що визначала статус різних соціальних верств населення в Русі-Україні.

Особливістю феодальних відносин в Русі-Україні стало те, що на відміну від Центральної та Західної Європи, тут не сформувалася розгалужена система відносин між сеньйорами й васалами у вигляді "феодальної драбини". Верховним сеньйором був великий київський князь, а удільні князі, бояри й дружинники були його васалами і не мали права роздавати землю.
У суспільстві Русі-України у середньовіччі визначалося три основні соціальні верстви. До панівних верств належали князі, бояри та дружинники, тоді як до залежних верств входили селяни, дворова челядь та холопи. Духовенство також відігравало важливу роль, і воно поділялося на різні класи, включаючи вище і рядове духовенство.

Найбільший клас населення складали смерди, які були вільними селянами, що мали свої господарства та власні земельні ділянки, а також віддавали данину князю. До тимчасово залежних верств належали закупи та рядовичі, що втратили свої господарства та працювали на землевласників.

Дворова челядь та холопи були найбіднішими та найбільш безправними верствами суспільства. Холопи, переважно військовополонені, були під владою своїх господарів та могли бути безкарно убиті.

У міському середовищі більшість складали вільні ремісники та торговці. З часом, почали пов'язуватися за професійними ознаками, професійні об'єднання почали здобувати вплив завдяки їхній спроможності захищати свої інтереси.

Таким чином, суспільство Русі-України у середньовіччі було різноманітним за соціальною структурою та за владною і власницькою рівнями, що вразливо впливало на розвиток країни.

ПЕРЕСКАЖИТЕ СВОЙМИ СЛОВАМИ ДАЮ 90 БАЛЛОВ!!!