Предмет: Литература,
автор: daramazur33
1. До суспільно-побутових пісень відносяться а) кріпацькі, веснянки, наймитські , бурлацькі пісні; б) козацькі, кріпацькі, чумацькі, бурлацькі, солдатські пісні; в) козацькі, історичні, рекрутські, заробітчанські пісні; г) наймитські, жниварські, чумацькі, солдатські пісні.
2. Серед наведених пісень виберіть чумацьку пісню а) "Ой на горі та женці жнуть"; б) "Стоїть явір над водою"; в) "Дозвілля молоді"; г) "Ой у степу криниченька".
3. Розпач і біль матері емоційно передано у пісні а) "Ой на горі та женці жнуть"; б) "Ой у степу криниченька"; в) "Гомін, гомін по діброві"; г) "Стоїть явір над водою".
4. Прочитайте уривок з пісні "Ой у степу криниченька": "Ой прилетіла сива зозуленька/ та все "ку-ку" та "ку-ку ". В уривку використано художній засіб: а) метафору; б) гіперболу; в) епітет; г) порівняння.
5. Виберіть декілька ознак суспільно-побутових пісень а) відображені настрої народу, викликані різними явищами суспільного життя; б) їм притаманні театральність, динамічність і енергія; в) пісні сповнені тугою за батьківщиною, сім'єю; г) в них розповідається про причини, які змушували українців поневірятися; д) в них оспівується українська природа.
6. Розмір коломийкового вірша має а) 18 складів; б) 14 складів; в) 12 складів; г) 10 складів.
7. У коломийках про дозвілля молоді дівчина хоче, щоб сопілочка розкололася, бо а) її чути на все село; б) не сопілка тото грає, а любкове серце; в) сопілка сумно грає й дівчина ходить засмучена; г) дівчина не любить музики сопілки; д) хлопець зрубав калиноньку й зробив з неї сопілку.
8. Чумаки, що про них співають у пісні «Ой у степу криниченька», — це а) воїни, що обороняли Україну від ворогів; б) мандрівні артисти; в) люди, що захворіли на чуму й вижили; г) купці, які привозили сіль з Криму.
9. Пісня «Гомін, гомін по діброві» побудована у формі а) діалогу матері й сина; б) розмови між матір'ю, сином і сестрою; в) монологу матері; г) монологу сина.
10. «Ой на горі та женці жнуть» належить до пісень: а) козацьких; б) чумацьких; в) жниварських; г) заробітчанських.
11. Основна думка жартівливих коломийок а) засудження чванливих та розбишакуватих людей; б) возвеличення працьовитих та чесних людей; в) засудження ледачих та легковажних людей; г) возвеличення прагнення молоді організувати свій відпочинок.
12. «В'язанкою» коломийок називається а) збірка творів, до якої входять коломийки, складені певною людиною; б) коломийки, об'єднані тільки римуванням; в) група коломийок, об'єднана спільною темою, смаками виконавця та обставинами, за яких вони виконуються; г) окрема група коломийок, створених у давні часи.
Ответы
Автор ответа:
2
Відповідь:
1. б)
2. г)
3. в)
4. в)
5. б), в)
6. б)
7. в)
8. г)
9. а)
10. а)
11. в)
12. а)
Пояснення:
lovexllora:
тільки в останньому мені здається в
Автор ответа:
1
Ответ:
1.Б) Козацькі кріпацькі чумацькі бурлацькі солдатські пісні
2." Ой у степу криниченька "
3."Гомін, гомін по діброві"Пояснення:Ця пісня побудована на діалозі матері, яка не хоче відпускати сина на вірну смерть, і сина, котрий намагається заспокоїти неньку
4.Б)гіперболу
5.Б)їм притаманні театральність, динамічність і енергія; в) пісні сповнені тугою за батьківщиною, сім'єю;
6.Б)14 складних.
7.д)хлопець зрубав калиноньку м зробив з неї сопілку.
8.Г)купці які привозили сіль з криму;
9.А)діалозі матері з сином
10.?
11.В)засуджена ледачих та легковажних людей.
12. ?
Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы,
автор: chelovek498
Предмет: Физика,
автор: Vania567n1
Предмет: Биология,
автор: lavandaeq47
Предмет: Математика,
автор: shahzod77
Предмет: Физика,
автор: kukushka2281337996