Предмет: Физика, автор: vovaomelianenko469

Чому дорівнює сила Ампера, якщо провідник зі струмом довжиною 30 см розташований під кутом 30° з лініями магнітної індукції? Сила струму в провіднику 15 А, а індукція магнітного поля - 20 Тл.

Ответы

Автор ответа: temsyav
0

Ответ:

Сила Ампера, що діє на провідник у магнітному полі, може бути обчислена за допомогою формули:

=

sin

(

)

,

F=BILsin(θ),

де:

F - сила в ньютонах (Н),

B - індукція магнітного поля в теслах (Тл),

I - сила струму в амперах (А),

L - довжина провідника в метрах (м),

θ - кут між напрямом магнітного поля та напрямом струму (в даному випадку, 30 градусів).

Підставимо дані з вашого завдання:

=

20

Тл

B=20Тл,

=

15

А

I=15А,

=

30

см

=

0.3

м

L=30см=0.3м,

=

3

0

θ=30

.

Тепер можемо обчислити силу Ампера:

=

(

20

Тл

)

(

15

А

)

(

0.3

м

)

sin

(

3

0

)

.

F=(20Тл)⋅(15А)⋅(0.3м)⋅sin(30

).

Спростимо це вираз:

=

90

Н

sin

(

3

0

)

.

F=90Н⋅sin(30

).

За допомогою тригонометричної таблиці або калькулятора, знаходимо значення синуса 30 градусів, яке дорівнює 0.5. Тепер можемо обчислити силу:

=

90

Н

0.5

=

45

Н

.

F=90Н⋅0.5=45Н.

Отже, сила Ампера, що діє на провідник, дорівнює 45 Ньютонів.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: anastasiatr2010
Предмет: Русский язык, автор: elmantaqi885