Предмет: История, автор: Аноним

Візантієць Іоанн Ефеський про походи слов'ян на Балкани

«На третьому році по смерті імператора Юстина... рушив проклятий народ слов'ян, який пройшов через усю Елладу і по країні Фессалоніці, і по фракійських провінціях. Здобув багато міст і фортець, спалив, погра- бував і підкорив країну, сів на ній владно і без страху, як у своїй влас- ній... Вони... захопили всі імперські табуни й інше, вони живуть, сидять і грабують у римських провінціях без турбот і страху, убиваючи і спалю- ючи; вони стали багатими, мають золото і срібло, табуни коней і багато зброї. Вони навчилися вести війну краще за римлян, [і все ж вони] люди прості, які не сміли з'явитися з лісів і степів і не знали, що таке зброя, за винятком двох або трьох дротиків».

1. Які факти про походи слов'ян на Балкани наведено в документі? 2. Як ав- тор ставиться до подій, про які розповідає? Чому у вас склалося таке вражен- ня? 3. Чи можна довіряти авторові документа? Чию позицію він представляє? 4. Визначте за документом, який вплив мали балканські війни на розвиток слов'янського суспільства.ПРОШУ ПОМОГИТЕ ВСЕ БАЛЛЫ ОТДАЮ,ПРОШУУУУУУ

Ответы

Автор ответа: nkrivonos540
1

Ответ:

Объяснение:

1. Факти про походи слов’ян на Балкани, наведені в документі:

• Слов’яни вторглися на Балкани після смерті імператора Юстина.

• Вони проходили через Елладу, Фессалоніки та фракійські провінції.

• Здобули багато міст і фортець, спалили їх і підкорили країну.

• Сіли на завойованих землях і грабували їх без страху.

2. Ставлення автора до подій:

• Автор описує слов’ян як “проклятий народ” і “людей простих”.

• Він застерігає, що слов’яни стали багатими та мають значну владу на завойованих територіях.

• Автор виражає здивування щодо їхньої здатності вести війну і стверджує, що вони стали кращими воїнами, ніж римляни.

3. Довіряти авторові документа можна до певної міри, але слід пам’ятати, що це його власна інтерпретація подій. Автор виглядає як особа, яка може бути здивованою і непокоється через успіх слов’ян на завойованих землях. Важливо враховувати його можливі більш особисті погляди та бажання.

4. Щодо впливу балканських війн на розвиток слов’янського суспільства, документ не надає конкретних відомостей. Проте можна припустити, що ці події мали важливе вплив на контакти між слов’янами та імперією та, можливо, сприяли обміну культурними та соціальними впливами між цими групами.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: IlyaKhmill