Срочно!! 50б з рішенням!!!У горизонтальному провіднику завдовжки 20 см і масою 2 г тече струм силою 5 А. Визнач модуль і напрямок магнітної індукції горизонтального однорідного магнітного поля, у якому перебуває провідник, якщо сила Ампера, що діє на провідник, напрямлена протилежно силi тяжіння та вдвічі менша за неї. Уважай, що g =10 Н/КГ
Ответы
Ответ:
Сила Ампера, що діє на провідник, викликає магнітну силу М, яка балансує силу тяжіння провідника. Запишемо рівняння рівноваги:
М = m * g = F,
де М - магнітна сила, m - маса провідника, g - прискорення вільного падіння, F - сила Ампера.
Оскільки сила Ампера вдвічі менша за силу тяжіння, то F = 2 * М.
Тоді 2 * М = m * g.
Підставляючи вираз для магнітної сили М, отримаємо:
2 * B * I * l = m * g,
де B - магнітна індукція, I - сила струму, l - довжина провідника.
За умовою задачі, m = 2 г = 0.002 кг, I = 5 А і l = 20 см = 0.2 м.
Також відомо, що g = 10 Н/КГ = 10 м/с².
Підставляючи відомі значення в рівняння, отримаємо:
2 * B * 5 * 0.2 = 0.002 * 10,
B = (0.002 * 10) / (2 * 5 * 0.2) = 0.01 Тл.
Таким чином, модуль магнітної індукції горизонтального однорідного магнітного поля дорівнює 0.01 Тл.
Оскільки сила Ампера напрямлена протилежно силі тяжіння, то напрямок магнітної індукції від провідника до магнітного поля.