Предмет: Химия,
автор: ninokkolada
2. Визначте молекулярну формулу вуглеводню, який містить 81,82 Карбону. Густина 1 л цього вуглеводню (н.у.) 1,964г/л.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
ω(С) - 81,82%
m(H) - 1,964 г
V- 1 л
Знайти: СхНу -?
Знайдемо кількість речовини невідомого вуглеводню:
n = V/Vm = 1л/22,4л/моль = 0,0446моль
Обчислимо молярну масу вуглеводню:
V = m/Mr => Mr = m/V
M(C) = 1,964 /0,0446 = 44г/моль
Mr(C) = 12 г/моль Mr(H) = 1 г/моль
х = (М(СхНу) * ω(С))/Mr(C) = (44 * 0,8182)/12 = 3 моль
ω(Н) = 100% - 81,82% = 18,18%
у = (М(СхНу) * ω(Н))/Mr(Н) = (44 * 0,1818)/1 = 8 моль
Отже молекулярна формула С3Н8- пропан
Похожие вопросы
Предмет: Українська література,
автор: 6shkwgxss7
Предмет: Химия,
автор: joker5321
Предмет: Алгебра,
автор: Lordgg123
Предмет: Математика,
автор: panda0333