Предмет: Химия, автор: joker5321

Хлоридну кислоту масою 50 г із масовою часткою кислоти 10,95% нейтралізували магній гідроксидом. Обчисліть масу утвореної солі
Потрібна відповідь і рішення​

Ответы

Автор ответа: 1Manka1
0

Ответ:

7,14г

Объяснение:

Дано:

m(розчину НCl)=50г

w(HCl)=10,95%

======

m(солі)-?

Запишемо рівняння нейтралізації:

2НСl+Mg(OH)2→MgCl2+2H2O

Маса:

m(HCl)=50*0,1095=5,475г

Кількість речовини:

n(HCl)=m(HCl)/M(HCl)=

=5,475г/36,5г/моль=0,15моль

За рівняння реакції:

n(HCl):n(MgCl2)=2:1 тому:

n(MgCl2)=n(HCl):2=0,15:2=0,075моль

Маса солі:

m(MgCl2)=M(MgCl2)*n(MgCl2)

=95,2г/моль*0,075моль=7,14г

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-н НCl) = 50г

w(HCl) = 10,95% або 0,1095

Найти:  m(MgCl2)-?

Знайдемо масу хлоридної кислоти в розчині:

m(НCl) = m(р-нНCl) *  w(HCl) = 50 * 0,1095 = 5,475 г

Складемо РХР:

5,475 г                            х г

2НСl  +   Mg(OH)2   =   MgCl2  +  2H2O

n = 2 моль                     n= 1 моль

M= 36,5 г/моль             M = 95 г/моль

m = 73 г                         m = 95 г

m(MgCl2) = 5,475 * 95 : 73 = 7,125 г

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Аноним
Предмет: Математика, автор: Аноним
Предмет: Английский язык, автор: Аноним