Предмет: Физика, автор: stohniii

Задача 02.5. За 2 с через поперечний переріз провідника пройшло 2·10 в16 степені електронів. Визначте силу струму в колі.
Задача 02.6. Електропроводка виготовлена з мідного дроту завдовжки 100 м, що має переріз 2 мм2. Який струм піде по колу, якщо прикласти напругу 3,4 В?

Ответы

Автор ответа: petr332358
0

Ответ:

Задача 02.5:

Сила струму в колі обчислюється за формулою:

=

,

I=

t

Q

,

де:

I - сила струму в амперах (А),

Q - кількість електронів, які пройшли через поперечний переріз провідника,

t - час в секундах (с).

Знаючи, що пройшло 2·10^16 степені електронів за 2 секунди, ми можемо обчислити силу струму:

=

2

1

0

16

2

=

1

0

16

А

.

I=

2

2⋅10

16

=10

16

А.

Отже, сила струму в колі дорівнює

1

0

16

10

16

 ампер.

Задача 02.6:

Сила струму в колі може бути обчислена за законом Ома:

=

,

I=

R

U

,

де:

I - сила струму в амперах (А),

U - напруга в вольтах (В),

R - опір кола в омах (Ом).

Для обчислення опору кола, нам потрібно знати опір провідника. Опір провідника можна обчислити за формулою:

=

,

R=

A

ρ⋅L

,

де:

R - опір провідника в омах (Ом),

ρ - специфічний опір матеріалу провідника,

L - довжина провідника в метрах (м),

A - поперечний переріз провідника в метрах квадратних (мм²).

Специфічний опір міді приймається приблизно рівним

0

,

0000017

Ом

м

м

2

/

м

0,0000017Ом⋅мм

2

/м.

Поперечний переріз провідника

=

2

м

м

2

=

2

1

0

6

м

2

A=2мм

2

=2⋅10

−6

м

2

.

Довжина провідника

=

100

м

L=100м.

Тепер можемо обчислити опір провідника:

=

0

,

0000017

100

2

1

0

6

=

0

,

00017

0

,

000002

=

85

Ом

.

R=

2⋅10

−6

0,0000017⋅100

=

0,000002

0,00017

=85Ом.

Зараз, маючи значення опору

=

85

Ом

R=85Ом і напруги

=

3

,

4

В

U=3,4В, можемо знайти силу струму:

=

3

,

4

85

=

0

,

04

А

=

40

мА

.

I=

85

3,4

=0,04А=40мА.

Отже, сила струму в колі становить 40 міліампер (мА).

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Azanat