Предмет: История, автор: milanashevchenko537

охарактеризувати  адміністративно- територіальний устрій українських земель на поч.ХІХ ст.

Ответы

Автор ответа: polllllina96
1
На початку ХІХ століття адміністративно-територіальний устрій українських земель був досить складним і різноманітним через розподіл їх між різними державами того часу.

Наприклад, частина українських земель, яка належала до Російської імперії, була організована у волости та повіти. Волость була базовою адміністративною одиницею, в складі якої були села і міста. Кожна волость мала свого волостного старшину, який був призначений урядом і відповідав за справи волості. Нижче за волостями були повіти, які в свою чергу об'єднували кілька волостей. В рамках повітів також існували повітові старости, які контролювали діяльність волостей.

Деякі українські землі у цей час належали до Австрійської імперії. Тут адміністративна організація виглядала трохи інакше. Австрійські українські землі були поділені на губернії, які в свою чергу складалися з округів та повітів. Губернія була найвищим адміністративним підрозділом, а округи і повіти функціонували на рівні адміністративного підпорядкування.

Частина українських земель, зокрема Західна Україна (Галичина), перебувала під впливом Австро-Угорської імперії. Тут також існувала подібна система губерній, округів та повітів.

Однак важливо зауважити, що цей адміністративно-територіальний устрій не був простим і єдиним, оскільки в кожній з держав було своє специфічне управління та система підпорядкування. Також потрібно врахувати, що на цих землях в цей період вже розвивалися рухи за національні права та самобутність, які вплинули на подальший розвиток адміністративно-територіального устрою на українських землях.
Похожие вопросы
Предмет: География, автор: sonanovikova61
Предмет: Математика, автор: lomus