Предмет: Химия, автор: teslenkokaterina45

Обчисліть відносну молекулярну масу або відносну формульну масу сполук: вуглекислого газу CO2; сульфатної кислоти H2SO4; цукру C12H22011; етилового спирту C2H6O; мармуру CaCO3.

Помогите прошу дам 60 балов!

Ответы

Автор ответа: mlavrina
4

Ответ:

Для обчислення відносної молекулярної маси (M) сполук використовується сума атомних мас їх складових елементів.

1. Вуглекислий газ (CO2):

  M(CO2) = M(C) + 2 * M(O) = 12.01 г/моль + 2 * 16.00 г/моль = 44.01 г/моль.

2. Сульфатна кислота (H2SO4):

  M(H2SO4) = 2 * M(H) + M(S) + 4 * M(O) = 2 * 1.01 г/моль + 32.07 г/моль + 4 * 16.00 г/моль = 98.09 г/моль.

3. Цукор (C12H22O11):

  M(C12H22O11) = 12 * M(C) + 22 * M(H) + 11 * M(O) = 12 * 12.01 г/моль + 22 * 1.01 г/моль + 11 * 16.00 г/моль = 342.30 г/моль.

4. Етиловий спирт (C2H6O):

  M(C2H6O) = 2 * M(C) + 6 * M(H) + M(O) = 2 * 12.01 г/моль + 6 * 1.01 г/моль + 16.00 г/моль = 46.08 г/моль.

5. Мармур (CaCO3):

  M(CaCO3) = M(Ca) + M(C) + 3 * M(O) = 40.08 г/моль + 12.01 г/моль + 3 * 16.00 г/моль = 100.09 г/моль.

Відповідь: відносні молекулярні маси сполук:

- CO2: 44.01 г/моль,

- H2SO4: 98.09 г/моль,

- C12H22O11: 342.30 г/моль,

- C2H6O: 46.08 г/моль,

- CaCO3: 100.09 г/моль.

Объяснение:

Похожие вопросы