Предмет: Литература, автор: borisenkolejla15

Чому в боротьбі за гетьманську булаву виграв не кращий, а гірший політик?Які уроки мають винести українці з цього(за романом П Куліша «Чорна рада»)?​ обсяг 1 СТОРІНКА

Ответы

Автор ответа: rob82846
1

Объяснение:

За романом П Куліша «Чорна рада», в боротьбі за гетьманську булаву виграв не кращий, а гірший політик, тому що він скористався підступом, хитрощами та зрадою. Він обманув народні «низи» («чернь»), які зібралися на Ніжинській раді 1663 року, щоб обрати нового гетьмана після смерті Богдана Хмельницького. Він звинуватив свого суперника, Василя Невольника, у змові з ляхами та москвитями, і спровокував його на дуель. Потім він підкупив деяких козаків та селян, щоб вони підтримали його кандидатуру. Таким чином, він став гетьманом, але не мав довіри та поваги в народу.

Уроки, які мають винести українці з цього, можуть бути такими:

Не слід сліпо довіряти політикам, які обіцяють багато, але не дотримують свого слова.

Не слід допускати розбрату та розколу в українському народі, який може бути використаний ворогами для підриву незалежності та суверенітету України.

Не слід забувати про свою історію та культуру, які є джерелом національної гордості та сили.

Коротко кажучи, роман П Куліша «Чорна рада» показує, що український народ має бути обережним, єдним та свідомим своєї ідентичності.

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: viktorruslik89
Предмет: Алгебра, автор: kosterukd
Предмет: Другие предметы, автор: shvydkova