Предмет: Физика, автор: ddnbd

Об'єкт розташований на відстані 18 см від лінзи, що створює уявне
зображення предмета зі збільшенням 8. Визначити фокусну відстань
лінзи і відстань від лiнзи до зображення.

Ответы

Автор ответа: didenko5526
1

Для визначення фокусної відстані лінзи (f) і відстані від лінзи до зображення (d') використовується формула тонкої лінзи:

1/f = 1/d₀ + 1/d',

де d₀ - відстань від лінзи до предмета.

У даному випадку відстань від лінзи до предмета (d₀) дорівнює 18 см, а збільшення (m) рівне 8. Збільшення визначається як співвідношення відстані від зображення до лінзи (d') до відстані від предмета до лінзи (d₀):

m = -d'/d₀.

Оскільки в даному випадку збільшення від'ємне (уявне зображення), ми можемо записати:

-8 = -d'/18.

Це дозволяє нам знайти відстань від лінзи до зображення (d'):

d' = 18/8 = 2.25 см.

Тепер, використовуючи отриману відстань від зображення до лінзи (d') і відстань від лінзи до предмета (d₀), можемо знайти фокусну відстань лінзи (f):

1/f = 1/18 + 1/2.25.

Знаходячи обернене значення суми правої частини рівняння, отримуємо:

1/f = 1/18 + 4/18 = 5/18.

Тоді:

f = 18/5 = 3.6 см.

Таким чином, фокусна відстань лінзи дорівнює 3.6 см, а відстань від лінзи до зображення дорівнює 2.25 см.
Виправте якщо треба

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: samchukbog
Предмет: Биология, автор: iluhaproha972