Предмет: Химия,
автор: svitlanadenisenko25
Обчислити об’єм вуглекислого газу, який утворюють при загоранні 12 літрів бутану Будьласка допоможіть
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
2 C4H10 + 13 O2 → 8 CO2 + 10 H2O
Отже кількість молів бутану:
V(C4H10) = 12 л / 22.4 л/моль = 0.54 моль
Кількість молів вуглекислого газу:
n(CO2) = 8 * 0.54 моль = 4.32 моль
Використовуючи газовий закон, можемо знайти об’єм утвореного вуглекислого газу за стандартних умов (температура 0 градусів Цельсія, тиск 1 атмосфера):
V(CO2) = n(CO2) * R * T / P = 4.32 * 0.0821 * 273 / 1 = 9.04 л
Отже, при спалюванні 12 літрів бутану утворюється 9.04 л вуглекислого газу.
svitlanadenisenko25:
Дякую велике
Похожие вопросы