Предмет: Химия,
автор: lizabond925
Визначте об'єм газу (н.у.), що виділяється при зануренні цинку в хлоридну кислоту масою 17,7 г. Крім відповіді, вкажіть, яка з речовин була в надлишку.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
5,6л; в надлишку була хлоридна кислота
Объяснение:
1) Знайдемо кількість речовини HCl:
n(HCl) = m/M = 17,7 г/ 36,5 г/моль = 0,49 моль.
2) Складемо рівняння реакції:
Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2
Нехай кількість речовини H2 буде х моль.
Якщо 2х = 0,49, то відповідно х = 0,25 моль (рівняння складене за допомогою пропорції: внизу кількість коефіцієнтів, зверху - відома кількість речовини)
3) V(H2) = 0,25 моль * 22,4 л/моль = 5,6л
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: d81912062
Предмет: Английский язык,
автор: 34Sol16
Предмет: Математика,
автор: udjebbdhdyg
Предмет: Химия,
автор: stalkerrtt1
Предмет: Химия,
автор: stalkerrtt1