ДОПОМОЖІТЬ СРОЧНО
50 БАЛІВ!
І рівень – початковий
Виберіть одну правильну відповідь.
1. Дружба – це:
а) використання однієї людини іншою задля своєї мети; б) особистісні стосунки між людьми, обумовлені духовною близькістю, спільністю інтересів; в) взаємовигідні стосунки двох людей; г) стосунки між будь-якими знайомими один з одним людьми.
2. Які якості не притаманні гармонійно розвиненій особистості?
а) позитивне ставлення до життя, доброзичлива співпраця з людьми;
б) невміння спілкуватися; в) самоповага; г) прагнення до самовдосконалення й саморозвитку.
3. Чого не можна робити при виявленні підозрілого предмета, який може виявитися вибуховим пристроєм?
а) запитати в людей, котрі перебувають поряд, чий це предмет та хто міг його залишити; б) повідомити про знахідку у відділок міліції;
в) торкатися до нього, розгортати, розкривати й пересувати; г) відійти від
знахідки подалі й не підпускати до неї інших людей.
4. Сильною особистістю називають:
а) моральну людину, здатну до самоствердження, самовизначення й самореалізації; б) людину, не здатну оцінювати свої вчинки й поведінку;
в) безвільну людину; г) людину, яка робить те, що захоче, не звертаючи увагу на моральні принципи.
5. Яка поведінка буде безпечною, якщо вдома, окрім вас, більше нікого немає? а) відчиняти двері будь – кому, не питаючи, хто це; б) залишати вхідні двері відчиненими; в) не впускати у квартиру незнайомих людей, не залишати двері відчиненими; г) впускати у квартиру незнайомих людей.
6. Яке з тверджень, що стосуються духовного розвитку людини, є неправильним?
а) духовний розвиток людини визначає мету її існування, ідеали та життєві цінності; б) духовно розвинена особистість не тільки говорить про загальнолюдські принципи морально – етичного плану, але й прагне жити згідно з ними; в) до факторів формування духовної складової здоров’я належать біологічні фактори, психологічні фактори, соціальні фактори; г) для духовного розвитку людини психологічні фактори не мають жодного значення.
ІІ рівень – середній
А. Дайте визначення таким поняттям:
1. Гендер – це ...
2. І П С Ш – це ...
3. Неповнолітні – це ...
4. Екологічна безпека – це
Б. Однією рискою підкресліть якості, які відповідають всебічно розвиненій людині, а двома – які не відповідають:
Перший варіант
– негативний підхід до життя; доброзичлива співпраця з людьми; почуття самоповаги; прагнення до саморозвитку; творчий підхід до будь-якої справи; пасивність.
ІІІ рівень – достатній
Дайте відповіді на запитання.
1. Існує багато способів висловити свої почуття без інтимних стосунків,
уникнути ризику небажаної вагітності та інфікування В І Л / І П С Ш, які
вони?
2. Допишіть речення.
Здоровий спосіб життя – це __________________________________________
Суспільна мораль – це _______________________________________________
3. Поміркуйте, як пов’язані в людині фізична привабливість, емоційна
зарядженість, розвинений інтелект, соціальність і духовність.
ІV рівень – високий
Дайте обгрунтовану відповідь.
1. Є основне правило моральності. У найбільш відомій формі воно звучить так:
“Як ви хочете, щоб чинили з вами, так і ви чиніть з іншими”. Поясніть, як ви
його розумієте.
2. Існує старе прислів’я, в якому йдеться про те, що “одна пара добре змащених
п’яток ліпша за три пари м’язистих рук”. Як ви гадаєте, про які ситуації
йдеться в цьому прислів’ї?
3. Поясніть, як ви розумієте прислів’я: “Добром за добро відплачує кожен,
добром за зло – тільки справжня людина”
Ответы
Ответ:
І рівень – початковий
1. б)
2. б)
3. в)
4. а)
5. в)
6. г)
ІІ рівень – середній УВАГА! Як від людини що відповідає на твоє питання в знаннях)) Я копіювала всі поняття слово в слово з інтернету. Якщо тобі потрібно "своїми словами" то введи у будь який сайт де воно тобі його переробить на інші слова. (відповідь на питання 2 перефразовувати не треба! ІПСШ це абривіатура) Такі сайти є, наприклад https://www.paraphraser.io/uk/paraphrase-tool
А. Дайте визначення таким поняттям:
1. Гендер – соціально сконструйована стать, яка визначається біологічно сексуальними характеристиками жінок чи чоловіків.
2. І П С Ш – інфекції, що передаються статевим шляхом
3. Неповнолітні – діти у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років
4. Екологічна безпека – стан навколишнього середовища, коли гарантується запобігання погіршення екологічної ситуації та здоров'я людини.
Б. Однією рискою підкресліть якості, які відповідають всебічно розвиненій людині, а двома – які не відповідають: (не можу підкреслити бо я на компі, а в знаннях такої функції нема нажаль. але я розсортирувала, ти сам(а) підкресли)
Однією рискою:
доброзичлива співпраця з людьми; почуття самоповаги; прагнення до саморозвитку; творчий підхід до будь-якої справи.
Двома рисками:
негативний підхід до життя; пасивність.
ІІІ рівень – достатній
Дайте відповіді на запитання.
1. Існує багато способів висловити свої почуття без інтимних стосунків,
уникнути ризику небажаної вагітності та інфікування В І Л / І П С Ш, які
вони? (я вбила це питання окремо до знань і отримала таку відповідь! вона не моя, якщщо підійде - забирай)
Звісно, є багато таких способів. Давайте згадаємо романтичні фільми, в яких нам показують "ідеальну парочку, яка незважаючи на перешкоди, завжди буде разом. Романтичні стосунки у кожного починаються "по-різному". Кафе, парк, бібліотека, це не дуже важливо. Важливо те, що у першу зустріч закохані відчувають себе дійсно закоханими. Але ініціативу "інтиму", в основному проявляють чоловіки. Мені навіть інколи здається, що над ними беруть верх "тваринні інстинки"(що мабуть, недалеко від правди), і вони не можуть сперечатися цьому. Так які ж вони, справжні почуття без інтимних стосунків? Звісно, таких парочок мало, але на мою думку, в таких стосунках партнери насолоджуються один одним, інтересами, і не тільки. Їх не цікавить те, що в основному показують в фільмах з позначкою 18+. Це люди, які хочуть узнати, що тебе турбує зараз, чому ти плачеш, тобі справді сподобалось, а може все-таки ще раз сходимо на ту виставку? В першу чергу, такі люди з високим інтелектом і культурою.
2. Допишіть речення.
Здоровий спосіб життя – це концепція життєдіяльності людини, спрямована на поліпшення і збереження здоров'я за допомогою відповідного харчування, фізичної підготовки, морального настрою, і, безумовно, відмови від шкідливих звичок, а також раціональне та ефективне використання власних життєвих ресурсів.
Суспільна мораль – система етичних норм, правил поведінки, що склалися у суспільстві на основі традиційних духовних і культурних цінностей, уявлень про добро, честь, гідність, громадський обов'язок, совість, справедливість.
3. Поміркуйте, як пов’язані в людині фізична привабливість, емоційна
зарядженість, розвинений інтелект, соціальність і духовність.
Соціально розвинена людина має усі ці якості.
ІV рівень – високий
Дайте обгрунтовану відповідь.
1. Є основне правило моральності. У найбільш відомій формі воно звучить так:
“Як ви хочете, щоб чинили з вами, так і ви чиніть з іншими”. Поясніть, як ви його розумієте.
Я вважаю, що ти повинен не просто вимагати від людини доброго ставлення, а й заслуговувати його. Наскільки погано та не ввічливо ти себе поводиш - таку саму поведінку можна очікувати від твого співрозмовника. Тобто, якщо ти очікуєш від людини доброго та приємного ставлення, то і ти маєш чинити так само. Проте я ніколи. не чула щоб люди дивилсь на це прислівʼя з іншої сторони! Тобто навпаки, якщо людина з тобою дуже чемна та добра, ти не можеш їй грубити і не поважати її натомість. Ще кажуть, "все повернеться". Життя це умовний бумеранг)
2. Існує старе прислів’я, в якому йдеться про те, що “одна пара добре змащених п’яток ліпша за три пари м’язистих рук”. Як ви гадаєте, про які ситуації йдеться в цьому прислів’ї?
Це прислів'я може мати різні інтерпретації, але загалом воно вказує на те, що в деяких ситуаціях розумні та обдаровані люди можуть досягти більшої мети за допомогою свого розуму та інтелектуальних здібностей, а не фізичної сили.
3. Поясніть, як ви розумієте прислів’я: “Добром за добро відплачує кожен, добром за зло – тільки справжня людина”
Це прислів'я вказує на те, що краще відплачувати добром навіть за Це прислів'я вказує на те, що краще відплачувати добром навіть за зло, оскільки тільки справжня людина здатна на таку поведінку. Відповідно до цього прислів'я, людина повинна проявляти милосердя та великодушність, навіть якщо їй завдали шкоди, оскільки це допоможе їй стати кращою особистістю та змінити оточуючий світ на краще.