Предмет: Химия,
автор: alina339159
Обчислити об’єм кисню та повітря (н.у.), які необхідні для спалювання 450 г глюкози.
Заранее большое спасибо !!!
ДАМ 40 БАЛЛОВ
Ответы
Автор ответа:
0
Відповідь:
V(O₂) = 336 л
V(повітря) = 1680 л
Пояснення:
Дано: m(C₆H₁₂O₆) = 450 г ω(O₂) = 20% Знайти: V(O₂) - ? V(повітря) - ?
Розв'язання
C₆H₁₂O₆ + 6O₂ -> 6H₂O + 6CO₂↑
n(C₆H₁₂O₆) = m(C₆H₁₂O₆)/M(C₆H₁₂O₆) = 450г/(72 г/моль + 12 г/моль +
96 г/ моль) = 2,5 моль
n(O₂) = n(C₆H₁₂O₆) * 6 = 2,5 моль * 6 = 15 моль
V(O₂) = n(O₂) * Vм = 15 моль * 22,4 л/моль = 336 л
V(O₂) - 20%
V(повітря) - 100%
V(повітря) = V(O₂)/0,2 = 336 л/0,2 = 1680 л
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: luik2345677
Предмет: Алгебра,
автор: Anyaa28
Предмет: История,
автор: sofiatkacenko2008
Предмет: История,
автор: miheevakarolina40
Предмет: Алгебра,
автор: bogdanoscope