Предмет: Химия,
автор: davidchukyaroslav
До 100 мл розчину нітратної кислоти з її масовою часткою 60 %
(густина цього розчину — 1,37 г/мл) додали 200 мл води.
Обчисліть масову частку кислоти в добутому розчині.
Mariamkaaa:
Почему масса нового раствора (HNO3) 200+100=300 г, если в первом пункте мы посчитали, что масса 100 мл 137 г?
Ответы
Автор ответа:
2
m(раствора)=V×p
m раствора(HNO3) = 100 × 1,37 = 137 г
m(вещества)=m(раствора)×w
m вещества(HNO3) = 137 × 0,6 = 82,2 г
При добавлении воды меняется ТОЛЬКО масса РАСТВОРА
m нового раствора(HNO3) = 200 + 100 = 300 г
w(HNO3) = 82,2/300 × 100% = 27,4%
Ответ: 27,4%
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: daniilmalahov98982
Предмет: История,
автор: qewrytxoo
Предмет: Українська мова,
автор: sukachevetslisa
Предмет: Математика,
автор: tobabij944