Предмет: Химия, автор: kapke721

Магній масою 9,6 г вступив в реакцію з хлоридною кислотою масою 36,5 г. Обчисліть масу утвореної солі.
МЕНІ ПОТРІБНО ВИКЛЮЧНО ФОТО ПОВНОЦІННО ОФОРМЛЕНОЇ ЗАДАЧІ У ЗОШИТІ ❗❗❗

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

9,6 г          36,5 г

Mg     +     2HCl   →   MgCl2 + H2

Знайдемо кількість речовини реагентів:

n(Mg) = m(Mg)/ М(Mg) = 9,6/24 = 0,4 моль

n(HCl) = m(HCl)/М(HCl) = 36,5/36,5 = 1 моль

З РХР бачимо, що n(Mg) : n(HCl) = 1 : 2, згідно умови

n(Mg) : n(HCl) = 0,4 : 1, тобто HCl в надлишку, розрахунок ведемо по магнію

n(Mg) : n(MgCl2) = 1 : 1, тобто n(MgCl2) = n(Mg) = 0,4 моль

М(MgCl2) = 24 + 35,5 * 2 = 95 г/моль

m(MgCl2) = n(MgCl2) * М(MgCl2) = 0,4 * 95 = 38 г

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: fctdgsygfdhngfxzgsac