Предмет: Химия,
автор: stasdihtarev30
просту речовину 10.8 г спалили на що витратили об'єм кисню 6.72 л у результаті утворивсч оксид Е2О3 напишіть формулу речовини яку спалили
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(Ме) = 10,8 г
V(O2) = 6,72л
Найти: М(Me) - ?
Нехай проста речовина- Ме, якщо у результаті утворився оксид складу ЕО, то маємо рівняння:
10,8 г 6,72л
4Ме + 3О2 = 2Ме2О3
Знайдемо кількість речовини кисню:
n(O2) = V(O2)/Vm = 6,72/22,4 = 0,3 моль
З РХР бачимо, що n(Ме) : n(O2) = 4 : 3, тобто
n(Ме) = 4/3n(O2)= 4/3 * 0,3 = 0,4 моль
Знайдемо речовину , яку спалили:
М(Me) = m(Ме)/n(Ме) = 10,8/0,4 = 27 г/моль
Ця речовина алюміній (Al), так як його молярна маса дорівнює 27 г/моль
формулу речовини яку спалили: Al2O3 - оксид алюмінію
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: katerynabakumova12
Предмет: Биология,
автор: ananiciporcuk41
Предмет: Алгебра,
автор: atulepov08
Предмет: История,
автор: didovavika2006
Предмет: История,
автор: artyompetrovsergeevi