ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА З РІШЕННЯМ!!!
Моторний човен проходить 72 км проти течії річки за той час, що і 80 км у стоячій воді. Знайти власну швидкість човна, якщо швидкість течії річки дорівнює 2 км/год.
Ответы
Объяснение:
ыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыы
Ответ:
20
Объяснение:
Швидкість човна 20 км/год.
Для вирішення цієї задачі, давайте позначимо швидкість човна як V, а час, за який він проходить 72 км проти течії річки, як T. Також, швидкість течії річки буде 2 км/год.
Відстань, яку проходить човен проти течії річки, складає 72 км. Це означає, що швидкість човна відносно води (швидкість човна без урахування течії) буде V - 2 км/год. Тобто, швидкість човна відносно води у стоячій воді буде V - 2 км/год.
Відстань, яку проходить човен у стоячій воді, складає 80 км. Тому ми можемо записати рівняння відношення швидкостей:
72 / (V - 2) = 80 / V
Тепер, ми можемо розв'язати це рівняння для V. Розкриваємо дужки, множимо обидві сторони на V і отримуємо:
72V = 80(V - 2)
72V = 80V - 160
8V = 160
V = 160 / 8
V = 20
Отже, швидкість човна без урахування течії річки (власна швидкість човна) дорівнює 20 км/год.