1. Напишіть, як відбувалося становлення особистості історичного діяча (діячки).
1) Укажіть ім’я та прізвище історичного діяча (діячки). Де й коли він (вона) народився(-лася)?
2) Де і в яких умовах він (вона) жив(-ла), зростав(-ла), виховувався(-лася)?
3) Як формувалися його (її) погляди?
2. Визначте особисті якості й риси характеру історичного діяча (діячки).
1) Як особисті якості й риси характеру діяча (діячки) впливали на його (її) діяльність?
2) Які з його (її) особистих якостей вам подобаються, а які — ні?
3. Охарактеризуйте діяльність історичного діяча (діячки).
1) Якими були основні заняття, справи його (її) життя?
2) Які успіхи й невдачі його (її) супроводжували?
3) Які верстви населення підтримували його (її) діяльність, а які — ні? Чому?
4) Хто був його (її) однодумцями, а хто — противниками? Чому?
5) Якими були наслідки його (її) діяльності: для сучасників; для нащадків?
4. Висловіть ваше особисте ставлення до історичного діяча (діячки).
1) Які почуття викликає у вас його (її) діяльність?
2) Як ви ставитеся до засобів і методів його (її) діяльності? Обґрунтуйте свою позицію.
Про Ханенки напишіть будь ласка дам 60 баллів
Ответы
Іван Якович Франко народився у селі Нагуєвичі (нині Дрогобицького району Львівської обл.) в родині сільського коваля. Він ріс сиротою (в 1865 р. помер його батько – Іванові було дев’ять років; його мати померла у 1872 р. Попри матеріальні нестатки родини, Іван навчався: у школі в сусідньому селі Ясениця-Сільна.
У перші університетські роки відбулось самовизначення Франка як українського діяча, ще й виразно прогресивного, соціалістичного напрямку. У своїх прозових творах Франко виступав як реаліст, зосереджений на проблемах сучасного йому галицького життя.
Він товаришує з Остапом Терлецьким та Михайлом Павликом, через останнього зав’язує листування з Михайлом Драгомановим. Його разом з товаришами звинувачували в утворенні таємного соціалістичного товариства.
На письменника дуже негативно вплинув його арешт через його політичні погляди. У зв’язку з інтересом до політичного життя і подальшою особистою участю в ньому Франко написав багато публіцистичних статей, серед яких значне місце займає осмислення питань соціалізму та соціал-демократії.
В 1886 році Франко оженився з Ольгою Хоружинською. В їх родині з’явилось четверо дітей, але від 1902 року родинне благополуччя почало руйнуватись. В Ольги Франко з’явились ознаки психічного розладу, які дедалі посилювались, і це принесло багато горя Іванові Франку.
Виснажений хворобами, безгрошів’ям, сімейними і громадськими негараздами, Франко помер у своєму будинку у Львові у 1916 році. Він похований на Личаківському цвинтарі.
Без сумнівів, Іван Франко — різнобічно обдарована людина. Він збагатив українську культуру, підніс її до рівня європейської творчості. З величезної спадщини Івана Франка найбільшою цінністю є його художня творчість. Я думаю, що він був для нашого народу пророком-Мойсеєм, який своєю творчістю допоміг нашому народу здобути незалежність.