Предмет: Литература, автор: troponkrualin

СВІТ МОДИНИ І ПРИРОДИ В ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ
ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА В
СУЧАСНІЙ ПРОЗІ
BAPIAHT
Початковий та середній рівні (по 16.)
1. Автором оповідання «Дивак» є:
А Гр. Тютюнник
Б Є. Гуцало
В М. Рильський
ГМ. Вінграновський
2. «Обидва плечисті, обидва з широкими, лагідними лицями і схожі один на одного» герої:
А Гр. Тютюнника
Б В. Винниченка
В Є. Гуцала
ГМ. Вінграновського
3. Олесь на уроці малювання (оповідання «Дивак») не хотів:
А малювати кольоровими олівцями Б малювати перегнійний горщик
В малювати фарбами
Г розфарбовувати зображений у книжці-
розмальовці малюнок
4. «..Очі... чорні, глибокі, як вода в затінку, дивляться широко, немов одразу хочуть збагнути увесь світ» у героя / героїні твору:
А Федька («Федько-халамидник»)
Б Олеся («Дивак»)
В Матильди Петрівни («Дивак»
Г Толі («Федько-халамидник»)
5. До Недоладії («Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії») переносився
лише той, хто:
А був найкрасивіший
Б не вмів наводити ладу у своєму домі
В не доробив рівно сто справ
Г не доводив до кінця жодної справи
6. «Це був великий звір з широкими грудьми, які легко здималися од дихання. Иого роги нагадували осінній низькорослий кущ. із якого обнесло листя….» - так описує персонажа у своєму творі:
А Гр. Тютюнник
Б В. Винниченко
В Є. Гуцало
Г М. Вінграновський
Достатній рівень (по 1,56.)
7. Установіть відповідність між описом та героєм:
1 «Сидить у себе на воротях, як Соловей-Розбійник на дереві»
2 «Він завжди виходив на двір трохи боязко... соромливо посміхався своїми невинними синіми очима»
3 «Очі в нього чорні, глибокі, як вода в затінку, дивляться широко, немов одразу хочуть збагнути увесь світ»
4 «Він прокинувся і нашулив вуха: у вогкому струмені вітру долинає сухий, різкуватий звук»
А Толя («Федько-халамидник»)
В лось («Лось»)
Б Олесь («Дивак»)
Г Фелько Тойкало («Дивак»)
Д Федько («Федько-халамидник»)
8. Складіть літературний портрет Федька («Федько-халамидник»).
Високий рівень (36.)
9. Напишіть твір-мініатюру (5-6 речень) на тему «Хто є хто (за твором В.
Ви
ученка «Федько-халамидник»)».

Ответы

Автор ответа: weellfiixx
2

Ответ:

надіюсь допомогла↓

Объяснение:

1. А Гр. Тютюнник

2. Б В. Винниченка

3. В малювати фарбами

4. Б Олеся («Дивак»)

5. Г не доводив до кінця жодної справи

6. А Гр. Тютюнник

7. 1 - Г Фелько Тойкало («Дивак»), 2 - Б Олесь («Дивак»), 3 - А Толя («Федько-халамидник»), 4 - В лось («Лось»)

8. Федько з оповідання "Федько-халамидник" - це хлопчик з хорошим серцем, високою силою волі і великою мрією. Він вмів поборотися за правду і справедливість, незалежно від свого статусу. Федько мав незвичайну уміння вирішувати проблеми і надавати допомогу іншим. Він був сміливим, винахідливим і мав незламну волю до перемоги.

9. У книзі "Федько-халамидник" В. Винниченка кожен персонаж має своє неповторне обличчя: Федько - сміливий герой, Толя - вірний товариш, Бурко - жорстокий насильник, а Фелько Тойкало - мудрий керівник селян. Кожен з них відображає різні аспекти життя і взаємин між людьми, створюючи унікальний мікрокосмос, в якому вони взаємодіють із взаємним впливом на сюжет та характери.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: katyadudarevakdv2509
ДУЖЕ ПОТРІБНА ДОПОМОГА!!!
Прочитайте джерело, узагальніть,
про що в ньому деться; з'ясуйте,
коли відбулися описані в ньому події. Визначте, як автор ставиться до подій, про які розповідає; поміркуйте, навіщо автор документа свідчить про ці події, зʼясуйте значення подій та явищ, про які йдеться в джерелі. Поміркуйте, у чому цінність джерела саме для вас, стисло викладіть своє ставлення до описаних подій або діячів.
2. Оцініть цитований документ за критеріями обʼєктивності. Спробуйте визначити політичні симпатії автора. Які оцінки в цьому документі є найпереконливішим, на вашу думку, доказом його упередженості чи неупередженості?

ТЕКСТ: 3 «Київських спогадів» очевидця подій - відомого юриста й громадського діяча Олексія Гольденвейзера: «То була початкова епоха більшовизму, коли Рала наболних комісарів шолня ухвалювала лекрети, які мали за-
свідчувати втілення тих або інших "завоювань революції", - скасування права власності, націоналізацію, проголошення різних прав і привілеїв пролетаріату.
Українці не могли аж надто відставати в цьому революційному завзятті; тому в Четвертому Універсалі сформульовано пункт про соціалізацію землі, робітни-чий нагляд за виробництвом тощо. Загалом позицію українських владних пар-тій визначало те, що вони по суті аж ніяк не правіші за більшовиків: ті за негайний мир, і ці за негайний мир; ті за безпосередній перехід до соціалізму, і ці так само; у тих влада в руках рад, а в цих - у руках Центральної Ради, яка так само є представництвом пролетаріату й найбіднішого селянства. Однак, по-при всі старання українців довести, що вони - ті самі оглыповики, це змагання
"уто лівіший" закінчилось не на їхню користь.. 26 січня... Київ захопив радянський загін Муравйова. Бомбардування міста тривало цілих 11 днів - від 15 до 26 січня. Більшовицькі батареї були розташо-вані на лівому березі Дніпра, у районі Дарниці. Звідти перелітним вогнем об-стрілювали місто. Кидали на нас через раз тридюймівки й шестидюймівки..
Жертв серед киян було порівняно небагато; проте руйнування були жахливі.
Думаю, що не менше половини будинків у місті зазнали пошкоджень від снаря-дів. Спалахували пожежі, і це справляло моторошне враження. Легко уявити собі стан киян у ті дні. Переживши згодом ше з десяток переворотів, евакуацій, погромів, мешканці Києва з непідробним жахом згадують про ці одинадцять днів бомбардування. Майже весь час населення провело в підвалах, у холоді й темряві. Магазини й базари, цілком зрозуміло, були закриті; тому доводилося харчуватися випадковими залишками, адже запасів тоді ще ніхто не робив. 26 січня зранку до міста ввійшли більшовики. Вони пробули в Києві того разу лише три тижні, і той перший прояв більшовизму не був позбавлений яскравих вражень і своєрідної демонічної сили. Рада, залишивши Київ, розташувалася в Житомирі; про її переговори з німцями нічого ще не знали. Проте вже в наступ-ні дні після одержання першої телеграми про Брестський мир містом розходи-лися чутки про німецький наступ на Україну. Незабаром стала помітною зніяковілість і в самих більшовиків. А ще за пару днів одна з місцевих газет на-смілилася передрукувати наказ одного німецького генерала, у якому повідомля-лося, що німецька армія, на прохання представників дружнього українського народу, рушила звільняти Україну з-під влади більшовиків.
Наступ німців розгортався з фантастичною швидкістю. Жодного опору їм не чинили. За якихось 7 днів після підписання миру вони були вже в Києві... На-ступного ранку, після втечі Євгенії Бош та інших комісарів, до міста ввійшли незначні українські частини на чолі з Петлюрою. Німці з галантності надали їм честь увійти першими. До обіду в місті стало відомо, що на вокзалі німці... Ціка-вість брала гору, і кияни юрбами потяглися на вокзал, щоб подивитися на заморських гостей... Вигляд вони мали обвітрений, зморений і виснажениі Одягнені в суцільний сірий колір, із сірими заплічниками, біля сірих візків і ку-хонь, німецькі полки справляли враження якогось каравану подорожніх
Утім, наступного дня на Софійському майдані німецьке командування вла-штувало доволі імпозантний парад, який, за словами присутніх, уже більшою мірою відповідав нашим уявленням про німецьку армію.
Потім почалося те, що один німецький солдат визначив словами "Ми наведе-мо лад". Було видрукувано прекрасний план міста німецькою мовою. На всіх перехрестях встановлено дощечки з німецькими написами. Спеціальні стрілки вказували, як куди пройти, і одразу було зазначено, скільки хвилин на це по-трібно. Все місто, наче павутинням, обилутали телеграфними й телефонними
дротами.
Предмет: Алгебра, автор: ilukovjen