Електровоз рухається зі швидкістю 20 м/с і розвиває середню
силу тяги 8ОкН. Яку силу струму він споживає, якщо напруга в
лінії 1000 В, а ККД двигуна 90%?
Ответы
Сила тяги електровоза визначається за формулою:
F = m * a
де F - сила тяги, m - маса електровоза, a - прискорення.
А так як електровоз рухається зі сталою швидкістю, то прискорення дорівнює нулю. Тому сила тяги дорівнює силі опору.
Сила опору може бути визначена за формулою:
F = m * g * μ
де m - маса електровоза, g - прискорення вільного падіння, μ - коефіцієнт тертя.
А так як електровоз рухається зі сталою швидкістю, то сила опору дорівнює силі тяги. Тому:
F = m * g * μ = 80 кН
Для визначення сили струму можемо скористатись формулою:
P = U * I
де P - потужність, U - напруга, I - сила струму.
Так як маємо дані про середню силу тяги і ККД двигуна, можемо визначити потужність:
P = F * v
де v - швидкість.
Тоді:
P = 80 кН * 20 м/с = 1600 кН·м/с
ККД двигуна відсотково, тому переведемо його у десятковий формат:
ККД = 90% = 0.9
Тепер можемо визначити силу струму:
P = U * I
1600 кН·м/с = 1000 В * I
I = 1600 кН·м/с / 1000 В = 1.6 кА
Таким чином, електровоз споживає силу струму 1.6 кА.