Предмет: География, автор: Аноним

❗️ДАЮ 50 БАЛІВ❗️
Для чого створюють різні за статусом природоохоронні території? Поясніть, чим вони відрізняються.
Поміркуйте на конкретному прикладі,
відповідь написати у вигляді таблиці.

Ответы

Автор ответа: nacmzhnhh
1
  • Ответ:Природоохоронні території створюються з метою збереження та охорони природних ресурсів, біорізноманіття, екосистем та екологічно важливих областей. Різні типи природоохоронних територій можуть бути створені залежно від їх призначення та рівня захисту. Основними типами природоохоронних територій є:
  • Національні парки: великі природні території, що забезпечують збереження природи, дикої флори і фауни, а також рекреаційні можливості для відпочинку та екотуризмБіосферні заповідники: унікальні екосистеми, де здійснюється наукове дослідження, моніторинг та сталий розвиток. Їх головною метою є збереження біорізноманіття та забезпечення сталого використання природних ресурсів.
  • Заповідники: області з особливими природними, екологічними або науковими цінностями, де заборонено будь-яке втручання людей. Їх основна мета - збереження та відновлення природних процесів і біорізноманіття.Природні парки: регульовані території, де дозволяється певна людська діяльність (наприклад, рекреація), проте з метою збереження та охорони природних ресурсів та природного середовища.В наведеній таблиці наведено конкретний приклад, як різні природоохоронні території (національний парк, біосферний заповідник, заповідник та природний парк) відрізняються за їхнім призначенням та рівнем захисту

| Тип територ

ії Призначення Рівень захисту

  • Національний парк Збереження природи, рекреаційні можливості Високий (законодавчий захист)
  • Біосферний заповідник Збереження біорізноманіття, сталий розвиток Високий (науковий захист)
  • Заповідник Заборона будь-якого втручання людей Дуже високий (природний захист)
  • Природний парк Регульована людська діяльність, збереження природи Середній (регулювання діяльності)

Ці типи природоохоронних територій мають різні обмеження та функції залежно від їхнього призначення, але всі вони спрямовані на збереження та охорону природи для майбутніх поколінь.

  • Объяснение:сорри я не знаю как тут зделать таблицу

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: lozovaaalina10
3. Прочитайте тексти й виконайте завдання.

1. Легенда розповідає, що Спарта зазнавала поразки в другій Месенській війні їй попро сила в Афін допомоги. Афіни послали Тіртея. Коли кривий шкільний учитель Тіртей ледве зійшов з колісниці, спартанці зовсім занепали духом, не такої допомоги чекали. Але як та Тіртей промовляти своїми піснями до спартанців, то вони вщент розгромили ворога.

П. Інша легенда також нагадує, яку роль відігравало живе слово в Стародавній Греції. У війні із сусідкою Мегарою Афіни втратили острів Саламін. Не змігши повернути острів афіняни заборонили навіть згадувати про нього під страхом смерті. Тоді молодий Солон (майбутній «батько» афінської демократії) склав елегії - сто вишуканих віршів про острів 1. прикинувшись божевільним, прочитав їх на площі перед народом. Соромно стало афіни- нам вони призначили Солона ватажком воїнів, відвоювали острів, а потім його відсудили

Ш. Чотирнадцять років безперервно панував Перикл в Афінах і цим він, видатний ора- тор, значною мірою завдячував силі впливу свого могутнього слова. Про це, наприклад, свід чить «Надгробне слово», виголошене ним під час поховання афінян, які загинули в перший рік Пелопоннеської війни (431-404 рр. до н. е.). Він промовляв перед матерями та вдовами загиблих винуватець смерті їхніх близьких. Перикл говорив про патріотичні почуття афін- ських громадян, які захищають свою свободу й незалежність, свій демократичний лад, наго лошував на етичному значенні демократичної влади. Промова пробудила ентузіазм у народу так, що матері та вдови урочисто несли Перикла по місту, обсипали квітами, із захопленням цілували його одяг (О. Когут).

А. Про яку роль живого слова йдеться в текстах?

Б. Розкажіть про риторику як мистецтво впливу на людей, використавши одну з цих історі на підтвердження ваших думок (сім-дев'ять речень; усний твір з елементами переказу)