Предмет: Українська мова, автор: lozovaaalina10

3. Прочитайте тексти й виконайте завдання.

1. Легенда розповідає, що Спарта зазнавала поразки в другій Месенській війні їй попро сила в Афін допомоги. Афіни послали Тіртея. Коли кривий шкільний учитель Тіртей ледве зійшов з колісниці, спартанці зовсім занепали духом, не такої допомоги чекали. Але як та Тіртей промовляти своїми піснями до спартанців, то вони вщент розгромили ворога.

П. Інша легенда також нагадує, яку роль відігравало живе слово в Стародавній Греції. У війні із сусідкою Мегарою Афіни втратили острів Саламін. Не змігши повернути острів афіняни заборонили навіть згадувати про нього під страхом смерті. Тоді молодий Солон (майбутній «батько» афінської демократії) склав елегії - сто вишуканих віршів про острів 1. прикинувшись божевільним, прочитав їх на площі перед народом. Соромно стало афіни- нам вони призначили Солона ватажком воїнів, відвоювали острів, а потім його відсудили

Ш. Чотирнадцять років безперервно панував Перикл в Афінах і цим він, видатний ора- тор, значною мірою завдячував силі впливу свого могутнього слова. Про це, наприклад, свід чить «Надгробне слово», виголошене ним під час поховання афінян, які загинули в перший рік Пелопоннеської війни (431-404 рр. до н. е.). Він промовляв перед матерями та вдовами загиблих винуватець смерті їхніх близьких. Перикл говорив про патріотичні почуття афін- ських громадян, які захищають свою свободу й незалежність, свій демократичний лад, наго лошував на етичному значенні демократичної влади. Промова пробудила ентузіазм у народу так, що матері та вдови урочисто несли Перикла по місту, обсипали квітами, із захопленням цілували його одяг (О. Когут).

А. Про яку роль живого слова йдеться в текстах?

Б. Розкажіть про риторику як мистецтво впливу на людей, використавши одну з цих історі на підтвердження ваших думок (сім-дев'ять речень; усний твір з елементами переказу)

Ответы

Автор ответа: meliora03
3

Ответ:

1. В текстах розповідається про роль живого слова в античній Греції як засiб впливу на суспільство та подолання складних ситуацій. В обох легендах зазначається, як висловлювання впливає на психологію та вчинки людей.

2. Риторика - це мистецтво впливу на глядача чи слухача через переконливе та ефективне висловлювання ідей. У вищезгаданих історіях важливу роль відіграє саме риторика.

У легенді про Тіртея ми бачимо, як його слова, висловлені через пісні, підняли бойовий дух спартанців, надавши їм сили перемогти ворога. Це показує, як мистецтво висловлювання може надихати і мотивувати людей діяти.

В історії з Солоном видно, як вірші стали засобом відновлення втраченого острова для Афін. Солон, використовуючи силу своїх слів, змусив людей переглянути свої погляди і діяти в інтересах спільноти.

У випадку з Періклом ми спостерігаємо, як його вправна промова зібрала довкола нього народ, підняла їхні патріотичні почуття та сприяла їхній єдності під час важких часів. Це свідчить про величезну міць уміло висловлених слів.

Таким чином, живе слово в античній Греції справляло надзвичайний вплив на громадян, мотивуючи їх діяти та змінювати свої погляди під впливом переконливих висловлювань.

Похожие вопросы