. Накресліть схему електричного кола, в якому є дзвінок, амперметр та вольтметр.
2. Визначте час, за який заряд 50 мкКл проходить по провіднику із силою струму 35 мА.
3. Визначте роботу, яку виконує електричне поле провідника із напругою 550 В по переміщенню заряду, який дорівнює заряду 30к електронів.
4. Визначте довжину ніхромового провідника, із опором 10 кОм, якщо площа поперечного перерізу становить 1,5 мм^2.
Ответы
Ответ:
Объяснение:
1.
[дзвінок]----[амперметр]---[джерело струму]----[вольтметр]----[земля]
2. Час, за який заряд 50 мкКл проходить по провіднику, можна визначити, використовуючи формулу:
t = Q/I
де Q - заряд, I - сила струму. Підставляємо відповідні значення та отримуємо:
t = 50 мкКл / 35 мА = 1,43 секунди.
Отже, заряд 50 мкКл проходить по провіднику за 1,43 секунди.
3. Роботу, яку виконує електричне поле провідника, можна визначити за формулою:
W = q * V
де q - заряд, V - напруга.
Заряд 30 тисяч електронів дорівнює:
q = 30 тисяч * 1,6 * 10^-19 Кл = 4,8 * 10^-15 Кл
Підставляємо значення заряду та напруги та отримуємо:
W = 4,8 * 10^-15 Кл * 550 В = 2,64 * 10^-12 Дж.
Отже, електричне поле провідника виконує роботу 2,64 * 10^-12 Дж по переміщенню заряду, який дорівнює заряду 30 тисяч електронів.
4. Довжину ніхромового провідника можна визначити за формулою:
L = R * A / ρ
де R - опір, A - площа поперечного перерізу, ρ - специфічний опір матеріалу провідника.
Підставляємо значення опору, площі та специфічного опору для ніхрому та отримуємо:
L = 10 кОм * (1,5 мм^2) / (1,10 * 10^-6 Ом * м) = 2,73 метри.
Отже, довжина ніхромового провідника, із опором 10 кОм та площею поперечного перерізу 1,5 мм^2, дорівнює 2,73 метрам.