Розгляньте задачу:
Громадянин С. уклав одноособово заповіт на майно (квартира 50тис.грн.,автомобіль 20тис.грн.,та 10тис.грн.на особовому рахунку в банку) на доньку (25 років).Дружина , яка не знала про такий заповіт , після смерті чоловіка подала на апеляцію до суду,мотивуючи , що майно нажите спільно у шлюбі і вона , як пенсіонер , має право на частку майна (50%).Яке буде рішення суду.
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Укладення одноособового заповіту на майно не позбавляє підпорядкованість дійсності, що майно набувалося спільно з чоловіком (дружиною) під час шлюбу. Згідно зі статтею 122 Сімейного кодексу України, якщо подружжя набуває майно на підставі придбання цього майна на спільній основі, то кожен з подружжя має на нього частку у розмірі, який дорівнює половині вартості цього майна.
Отже, в даному випадку, якщо квартира та автомобіль набувалися під час шлюбу та витрачалися на потреби сім'ї, то дружина може претендувати на частку в їх вартості. Однак, якщо було доведено, що майно було набуто виключно С. та на його кошти, то заповіт на це майно буде дійсним, і дружина не зможе претендувати на частку в його вартості.
У будь-якому випадку, рішення суду залежатиме від того, чи було доведено, що майно було набуто спільно або виключно однією з осіб, а також від доказів щодо правомірності та валідності заповіту.
Відповідь:
Згідно з Кодексом законів про приватизацію державного майна та Цивільним кодексом України, громадянин має право на самостійне розпорядження своїм майном шляхом заповіту. Таким чином, заповіт, який склав громадянин С. на своє майно, є законним.
У цьому випадку, дружина має право на спадщину лише тієї частини майна, яка є спільною власністю подружжя. Згідно зі статтею 34 Кодексу законів про шлюб та сім'ю України, майно, нажите в шлюбі, є спільною власністю чоловіка і дружини. Таким чином, якщо громадянин С. наживав майно до шлюбу, то це майно є його власністю та підлягає розподілу відповідно до заповіту.
Отже, рішення суду буде відхилити апеляцію дружини та визнати заповіт законним, що дозволить передати всі майнові права на спадщину доньці.