Предмет: Химия, автор: khromikolga

Яку масу розчину натрій гідроксиду з масовою часткою NaOH - 15% потрібно для виготовлення мила з 500 грам олеїнового жиру? ​

Ответы

Автор ответа: supernatural3colinz
0

Ответ:Для виготовлення мила з олеїнового жиру необхідно провести процес зневоднення жиру (естерифікація), де олеїновий жир реагує з натрій гідроксидом (NaOH), утворюючи натрій олеат (мило) та гліцерин.

Объяснение:

Рівняння реакції виглядає так:

C3H5(COOR)3 + 3NaOH → 3C3H5(COONa) + C3H5(OH)3

де R - це вуглеводневий залишок жиру.

За даними у завданні, масова частка NaOH в розчині становить 15%, що означає, що в 100 г розчину міститься 15 г NaOH. Можна обчислити, яка маса NaOH потрібна для взаємодії з 500 г олеїнового жиру:

Маса NaOH = (маса олеїнового жиру) x (кількість NaOH, що потрібна для одного еквівалента жиру) x (кількість еквівалентів NaOH, що потрібна для реакції)

Оскільки кожна молекула олеїнового жиру містить три ефірні групи, для естерифікації одного моля олеїнового жиру потрібно три молі NaOH. Молярна маса олеїнового жиру становить близько 282 г/моль, тому кількість молей олеїнового жиру, який потрібний для реакції, можна обчислити як:

Кількість молей олеїнового жиру = (маса олеїнового жиру) / (молярна маса олеїнового жиру) = 500 г / 282 г/моль ≈ 1.77 моль

Тому кількість молей NaOH, необхідна для реакції з олеїновим жиром, дорівнює 3 x 1.77 моль = 5.31 моль.

Автор ответа: Durak319
0

Складемо рівняння хімічної реакції взаємодії олеїнового жиру (C18H34O2) з NaOH:

C18H34O2 + 3NaOH → 3C18H33O2Na + H2O

За рівнянням, на 1 моль олеїнового жиру потрібно 3 молі NaOH. Тому спочатку знайдемо мольну масу олеїнового жиру:

M(C18H34O2) = 18·12.01 + 34·1.01 + 2·16.00 = 282.47 г/моль

Тоді маса олеїнового жиру, що міститься в 500 г, становить:

n(C18H34O2) = m/M(C18H34O2) = 500 г / 282.47 г/моль = 1.769 моль

Отже, для реакції необхідно 1.769 моль NaOH * 3 = 5.307 моль NaOH.

Знаємо, що масова частка NaOH у розчині дорівнює 15%, тобто 15 г на 100 г розчину. Тоді маса розчину, що містить необхідну кількість NaOH становить:

m(NaOH) = n(NaOH) · M(NaOH) / w(NaOH) = 5.307 моль · 40.00 г/моль / 0.15 = 1416 г

Отже, для виготовлення мила з 500 г олеїнового жиру потрібно 1416 г розчину натрій гідроксиду

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: elizavetasm2
Предмет: Математика, автор: yosu
9 был Для решения задач составьте такие уравнения, чтобы в них были отображены все числовые данные из текста. 1) У Гюнель было 20 стикеров. Она купила в магазине еще 8 стикеров и вдобавок на день рождения ей подарили 17 стикеров. Все стикеры она приклеила в 3 ряда на лист картона. Сколько стикеров Гюнель приклеила в каждом ряду, если известно, что в каждом ряду их одинаковое количество? 2) На ожидаемый с большим интересом футбольный матч болель кам футбольной команды было продано 200 билетов по одинакое цене. Для заблаговременного распределения билетов было уплач 5000 манат, в кассу затем внесли 25 000 манатов. Во сколько обоше один билет болельщикам? 3) Лала испекла 18, а Улькер 9 булок. Все булки они разложили в ленькие одинаковые коробки и отнесли на школьный праздник. в каждой коробке было по 3 булки, то сколько коробок с булками отнесли в школу?​