Предмет: Химия,
автор: anastasiapanina496
3. Обчисліть, який об'єм карбон (IV) оксиду утвориться внаслідок згоряння гептану об'ємом 40л.
(написати дано та рішення )
Ответы
Автор ответа:
2
Дано:
V(C7H16) = 40 л
----------------------------------------------------------------
Рівняння згоряння гептану:
C7H16 + 11O2 → 7CO2 + 8H2O
Обчислимо, скільки молів гептану міститься в 40 л газу:
n(C7H16) = V/Vm = 40/22.4 ≈ 1.79 моль
Оскільки з рівняння згоряння видно, що на 7 молей СО2 формується один моль C7H16, то:
n(CO2) = 1.79 / 7 ≈ 0.26 моль
Об'єм карбон (IV) оксиду, який утвориться під час згоряння гептану, можна обчислити за допомогою його молярного об'єму при нормальних умовах:
V(CO2) = n(CO2) × Vm = 0.26 × 22.4 ≈ 5.8 л
Отже, об'єм карбон (IV) оксиду, який утвориться під час згоряння гептану об'ємом 40 л, становитиме близько 5.8 л.
Похожие вопросы
Предмет: Геометрия,
автор: zxcorpse
Предмет: Английский язык,
автор: Makasik67
Предмет: Геометрия,
автор: olekcander20122010
Предмет: Химия,
автор: lehagames51
Предмет: Русский язык,
автор: Yaroslav555555