СРОЧНО
написати переказ підкресливши в складних реченнях граматичні основи
Багато українських пісень оспівується як символ незламної сили могутності та переможного довголіття чому дійсно живуть надзвичайно довго серед них і справжні патріархи дуби довгожителі яким буває понад тисячу років ще в сиву давнину люди поклонялися дубові творячи в його чудодійну силу слов'яни вважали дуб священним деревом під цими величинами вони приносили жертви богам справляли • релігійні обряди предки
Священним деревом і цілими днями вони приносили жертви богам справляли релігійні обряди предки навіть грізного бога перуна з дубових колод знайдено незаперечні докази того що люди ще понад 5 тисяч років тому розтирали жолуді на борошно викидали з нього хліб
Ї очевидно зумовлене його довговічністю надзвичайною міцність деревини
реліпингобряди предки
Священним деревом і цілими Днями вони приносили жертви богам справляли релігійні обряди предки навіть грізного бога перуна з дубових колод знайдено незаперечні докази того що люди ще понад 5 тисяч років тому розтирали жолуді на борошно викидали з нього хліб
Ї очевидно зумовлене його довговічністю надзичайною Міцність деревини
Славнозвісний хортицький дуб проживав прожив майже 2000 років а на рівненщині росте 1300 літній красень
Традиційно на відзнаку народження хлопчика садили молоденький дубок шанують дух і в наші дні насаджують молоді діброви Гаї старі дуби охороняються законом як найцінніші пам'ятнику природи
Ответы
Ответ:
Прості речення як частини складносурядних, з'єднані сполучниками і(й), та, а, але, проте, однак, зате, не те, або, чи ні … ні, то … то, не то … не то та ін. розділяються комами: Чорнява його голівонька була закустрана, очі заспані, зате молоде личко пашіло здоров'ям, грало краскою. (Мирн.)
Кома не ставиться
1. Між двома питальними, спонукальними або окличними реченнями, з'єднаними сполучником і(й): Коли відбудеться лекція і хто її буде читати? Як пишно цвітуть каштани і який гарний Київ у цей час!
2. Між двома безособовими реченнями за умови, коли присудки цілком однорідні за значенням: Сумно й глухо! (Мирн.)
3. Між двома сурядними реченнями, коли вони мають спільний член, що стосується обох простих речень, або спільне підрядне речення: На селі хутенько, як сонечко закотилось, помовкли голоси і рух усякий замер. (М. В.) Мабуть, батько ще дужче посивів і мати ще дужче зігнулася. (Головко)
4. Якщо частини складносурядного речення дуже поширені, або мають уже всередині свої розділові знаки, або автор хоче підкреслити їхню самостійність, або далекі за змістом, то замість коми ставиться крапка з комою: Ся розмова лишила в мені якийсь гіркий несмак; але миритись, брати назад свої слова у мене не було бажання. (Л. Укр.)
5. Якщо сурядні речення, з'єднані сполучником і(й), та(і) та й, виражають швидку або несподівану зміну подій або різке протиставлення, то перед сполучником ставиться тире: Сонце зійшло — і враз над Києвом занялося ревище гудків. (См.)
Складнопідрядне речення
Складнопідрядне речення — це складне речення, що складається із залежних одна від одної частин.
Розділові знаки у складнопідрядних реченнях
Кома ставиться:
1. Підрядне речення відокремлюється від головного комами: Що за літо заробить Мотря, те за зиму і проживуть. (Мирн.)
2. Якщо підрядне речення стоїть після головного й з'єднується з ним складеними сполучниками підрядності тому що, через те що, завдяки тому що, попри те що, внаслідок того що, в міру того як, з тих пір як, подібно до того як, так що, то кома ставиться або перед усім складеним сполучником, або в середині його, але тільки один раз. Місце коми визначається змістом речення: Довго співали дівчата, довго гуляли хлопці, незважаючи на те що другого дня треба було рано вставати. (Н.-Лев.) Довго співали дівчата, довго гуляли хлопці незважаючи на те, що другого дня треба було рано вставати.
3. Між однорідними підрядними реченнями ставиться кома так само, як між однорідними членами в простому реченні: Як не мостився, як не ладнав, А оберемка не підняв. (Гл.) Дітям здавалося, що вже вечір і що зараз прийде мати. (Вас.)
4. Між однорідними підрядними реченнями, з'єднаними повторюваними сурядними сполучниками, ставиться кома, але перше підрядне речення від головного комою не виділяється: Ішли на берег моря і коли яскраво світило сонце, і коли важкі хмари низько пливли над землею.
5. Якщо в складнопідрядному реченні збігаються два підрядні сполучники або сполучник сурядності й сполучник підрядності, то кома між ними ставиться тільки в тому випадку, якщо при вилученні підрядного речення не вимагається перебудова того речення, від якого залежить підрядне: Це рішення виникло в нього раптово, і він хотів його негайно здійснити, ніби не знаючи, що, коли мине хвилина, він не зможе сказати. (Мик.)