Предмет: История,
автор: grickoliliana
11.Дайте розгорнуту відповідь на запитання,скориставшись пла 1) Внаслідок якої події українські землі увійшли до Великого князі Литовського? 2) Чим відрізнялося становище українського населення у складі Великого князівства Литовського та Польського королівства? 3) Що спричинило остаточну ліквідацію політичної самостійно українських земель?
Ответы
Автор ответа:
3
- Українські землі увійшли до Великого князівства Литовського внаслідок активної політики залучення до свого владного утворення інших народів великого князя Литовського Гедиміна у 13-14 століттях. Гедимін розпочав активну дипломатичну діяльність з метою збільшення території свого князівства та укріплення його позицій у регіоні, і зумів залучити до своєї влади Руські землі (західна Україна) та Галичину.
- Становище українського населення в складі Великого князівства Литовського та Польського королівства відрізнялося. Українці в Річі Посполитій (утвореній у 1385 році шляхом унії між Великим князівством Литовським та Королівством Польським) мали обмежені права, а їхній соціальний стан залежав від панів, які були їхніми безпосередніми господарями. Селяни та козаки були обмежені у своїй свободі, повинні були працювати на землевласників та служити в армії. Українська шляхта, яка складала частину еліти Річі Посполитої, мала більші можливості та привілеї, однак її статус залежав від релігійних та етнічних факторів.
- Остаточна ліквідація політичної самостійності українських земель стала можливою внаслідок різних факторів. У XVIII столітті Річ Посполита зазнала кризи, яка призвела до поразки військ Річі Посполитої у війні з Російскою імперією в 1793 році. У результаті, українські землі на сході, включаючи Україну, стали частиною Російської імперії. У цей час, українське населення переживало ряд реформ, які робили їхнє становище ще більш обмеженим та залежним від царської влади. Відмінність українського населення в Російській імперії від того, що вони мали в Річі Посполитій, полягала в тому, що вони вже не мали можливості належати до шляхти. Це означало, що вони були позбавлені політичного впливу та навіть обмежені у своїх громадських правах.
Похожие вопросы
Предмет: Українська література,
автор: vikanalblog
Предмет: Окружающий мир,
автор: mikasima2012
Предмет: География,
автор: stasss67
Предмет: Математика,
автор: yra00900
Предмет: Алгебра,
автор: olv641603