Предмет: Химия, автор: ruslanfominykh

Борошно з вологістю 12,6% зберігається на складі, де відносна вологість становить 80%. Яку кількість вологи може поглинути 10 т борошна до встановлення рівновагомої вологості (рівновагома вологість борошна при 80% відносної вологості 15,8%)?

Ответы

Автор ответа: Аноним
0

Почнемо з обчислення початкової кількості вологи у 10 т борошна:Об'єм вологи в 10 т борошна з початковою вологістю 12,6%:

Об'єм вологи = 10 т * 12,6% = 1,26т

За умовою, відносна вологість складу дорівнює 80%, тобто на кожні 100 частин повітря на складі, 80 частин належать до водяної пари. Тому вологість повітря на складі можна обчислити як різницю між абсолютною вологою та максимально можливою вологою:

а) Абсолютна вологість повітря на складі:

Абсолютна вологість = 80% * 15,8 т/т (максимально можлива вологість для 80% відносної вологості) = 12,64 т

б) Максимальна вологість повітря на складі:

Максимальна вологість = 100% * 15,8 т/т = 15,8 т

в) Вологість повітря на складі:

Вологість повітря = Максимальна вологість - Абсолютна вологість = 15,8 т - 12,64 т = 3,16т

Для досягнення рівноваги вологи на складі та в борошні, необхідно, щоб вологість повітря на складі та вологість борошна були однакові.


Отже, необхідно, щоб борошно поглинуло вологу, що дорівнює різниці між рівноважною вологою та початковою вологою:

Волога для поглинення = 10 т * (15,8% - 12,6%) = 0,32 т

Отже, борошно може поглинути 0,32 т вологи для досягнення рівноважної вологості на складі.

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: kopbaevtemirhan207