Предмет: Химия, автор: nazar8921374

7. (2 б.) Дописати рівняння реакції.
С 7 H 14 + Н 2
С 4 Н 9 СООН + КОН
С 5 Н 11 СООН + С 2 Н 5 ОН
С 3 H 7 ОН + О 2
8.(1,5 б) Обчисліть масову частку Карбону в пентанолі.
9.(2 б.) Яка кількість речовини гексену якщо маса його становить 0,44кг?
10. (2,5 б.) Розчин бутанової кислоти масою 250 г із масовою часткою кислоти 33% провзаємодіяв з
достатньою кількістю калій гідроксиду. Яка маса солі та води утворилася?

Ответы

Автор ответа: nagornyhila563
3

Ответ:

7. Дописати рівняння реакції.

С 7 H 14 + 8H2 -> C4H9COOK + C5H11COOH + 2C2H5OH

2C3H7OH + 3O2 -> 2CO2 + 4H2O

8.Обчисліть масову частку Карбону в пентанолі.

Молярна маса пентанолу = 88 г/моль

Маса карбону в одній молекулі пентанолу = 12 г/моль

Тоді масова частка карбону = (12 г/моль) / (88 г/моль) x 100% = 13.6%

9. Яка кількість речовини гексену якщо маса його становить 0,44кг?

Молярна маса гексену = 86 г/моль

Кількість речовини гексену = маса / молярна маса = 0.44 кг / (86 г/моль) = 5.12 моль

10. Розчин бутанової кислоти масою 250 г із масовою часткою кислоти 33% провзаємодіяв з достатньою кількістю калій гідроксиду. Яка маса солі та води утворилася?

Маса бутанової кислоти у розчині = 250 г x 0.33 = 82.5 г

Оскільки реакція між бутановою кислотою та калій гідроксидом є нейтралізаційною реакцією, то утвориться калієва сіль бутанової кислоти та вода.

Молярна маса КОН = 56 г/моль

Молярна маса бутанової кислоти = 88 г/моль

Кількість молів КОН, що реагувала = кількість молів бутанової кислоти = маса / молярна маса = 82.5 г / 88 г/моль = 0.94 моль

Отже, утвориться 0.94 моль калієвої солі бутанової кислоти.

Молярна маса КC4H7O2K = 160 г/моль

Маса солі = кількість молів.

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: minniexkoo