СРОЧНО!!!
український історик микола котляр вважає, що запровадження магдебурзького права в києві наприкінці хv ст. слід розглядати значною мірою як вияв давньоруської традиції самоврядування і наслідок прагнення містян зберегти свої вольності.
чи погоджуєтеся ви з висновками історика? наведіть факти на підтвердження або спростування його думки
Ответы
Ответ:
Запровадження магдебурзького права в Києві наприкінці ХV століття дійсно мало важливе значення для розвитку міського самоврядування в Київській Русі, але думка, що це було виявом давньоруської традиції самоврядування, не має підтвердження у історичних джерелах.
У ХІІІ-ХІV століттях в Київській Русі існували різні форми міського самоврядування, які базувалися на традиціях громадського устрою різних слав'янських народів. Проте, з посиленням централізації влади і зростанням ролі князівства у житті країни, міські громади поступово втрачали свої права та привілеї.
Запровадження магдебурзького права в Києві було наслідком впливу західноєвропейських традицій на територію Київської Русі, а не виявом давньоруської традиції самоврядування. Магдебурзьке право забезпечувало міським громадам значну автономію та володіння певними привілеями, але це було досить новим явищем для тогочасної країни.
Таким чином, можна зробити висновок, що запровадження магдебурзького права в Києві не може бути вважати виявом давньоруської традиції самоврядування. Однак, воно дійсно мало важливе значення для збереження вольностей та автономії міських громад в Київській Русі
ПОСТАВ, БУДЬ ЛАСКА, "НАЙКРАЩА ВІДПОВІДЬ"!)