Предмет: Химия, автор: crazy273738

химия срочно! 90 баллов


Розчин глюкози C6H12O6 , 5 %, при його внутрішньовенному введенні поповнює об’єм циркулюючої крові, при її втраті є джерелом поживного матеріалу, а також сприяє виведенню отрути з організму. Який об’єм дистильованої води потрібно у мл взяти для приготування 2 кг такого розчину? в відповідь число!​

Ответы

Автор ответа: angeliwes
1

Ответ:

19000 мл

Объяснение:

Для вирішення цієї задачі треба визначити масу глюкози, необхідну для приготування 2 кг розчину і знайти об'єм дистильованої води, який потрібно додати.

Масова концентрація 5% означає, що на 100 мл розчину додано 5 г глюкози. Можна скористатись цим фактом, щоб визначити масу глюкози, необхідну для приготування 2 кг (або 2000 г) розчину:

маса глюкози = масова концентрація × об'єм розчину

маса глюкози = 5 г/100 мл × 20000 мл = 1000 г

Таким чином, для приготування 2 кг розчину потрібно взяти 1000 г глюкози.

Щоб знайти об'єм дистильованої води, який потрібно додати до 1000 г глюкози, треба знати, яка масова частка глюкози в розчині буде після розчинення 1000 г глюкози в деякому об'ємі води. Оскільки в розчині буде 5% глюкози, то 95% буде складатися з води. Це можна виразити у відношенні мас:

маса глюкози : маса розчину = 5 : 100

маса глюкози = 0.05 × маса розчину

Тоді маса розчину, необхідна для розчинення 1000 г глюкози, може бути знайдена як:

маса розчину = маса глюкози / 0.05 = 1000 г / 0.05 = 20000 г

Отже, щоб приготувати 2 кг (або 2000 г) розчину глюкози 5%, потрібно взяти 1000 г глюкози та 19000 г (або 19000 мл) дистильованої води. Оскільки відповідь потрібна у мл, то округленням можна отримати:

19000 мл ≈ 19000 мл = 19000 мл

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: Аноним