Предмет: Литература, автор: dhdhgdgxhdgd

Не бував ти у наших краях! Не бував ти у наших краях! Там же небо - блакитні простори... Там степи, там могили, як гори. А веснянії ночі в гаях!.. Ах, хіба ж ти, хіба ти це знаєш, Коли сам весь тремтиш, весь смієшся, ридаєш. Серце б'ється і б'ється в грудях... Не бував ти у наших краях. розбір [синтаксичний розбір]​

Ответы

Автор ответа: alinazinoveva1211
1

Ответ:

Назва твору: "Не бував ти у наших краях". Автор: Микола Вінграновський.

Розбір синтаксичної будови речення:

  1. Не бував ти у наших краях! - просте речення, безособове, що складається із загального запереченого головного дієслова (бувати) та допоміжного дієслова (не) і адресата (ти) з підметом у формі іменника "ти" та обставини місця (у наших краях).
  2. Не бував ти у наших краях! - повторюваний рядок, який виводить на початок стиху щоб вказати на те не відвідалиці герой таких країв.
  3. Там же небо - блакитні простори... - складне речення з одним підрядним зв'язком (там) і іменним виразом у ролі підмета (небо - блакитні простори), який вказує на місце зі словом з'єднувачем "же".
  4. Там степи, там могили, як гори. - просте речення з двома однорідними підметами (степи, могили) та порівнянням зі слівцям "як".
  5. А веснянії ночі в гаях!.. - просте речення з адресатом "ти" у формі закликання та підметом "веснянії ночі в гаях".
  6. Ах, хіба ж ти, хіба ти це знаєш, Коли сам весь тремтиш, весь смієшся, ридаєш. - складне речення з одним підрядним зв'язком (коли) та описовим прикладковим реченням. Також містить повтор слова "ти" у формі закликання.
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: nikad2302