Предмет: Обществознание, автор: Nastya16112007

Розгляньте ситуації та поясніть їх:

1)Громадянин П. після тривалих пошуків влаштувався на роботу. Але в перший робочий день у нього стався приступ апендициту, і він потрапив до лікарні. Через місяць, коли П. виписався з лікарні й вийшов на роботу, адміністрація заявила, що наказ стосовно його прийняття на роботу не встигли видати. Отже, на місце П. вже прийнято іншого працівника. З цієї ж причини йому не буде виплачено допомогу з тимчасової непрацездатності. Визначте, хто правий у цій ситуації.

2) Юнак і дівчина вирішили одружитися. Між ними виникла суперечка, у якій взяли участь батьки. Дівчина бажає залишити своє дівоче прізвище, юнак наполягає, щоб обидва після укладення шлюбу взяли його прізвище, а батьки дівчини пропонують компромісний варіант — поєднати прізвища. Яке рішення, на вашу думку, відповідає закону?

3) У магазині «Дитячий світ» несподівано спрацювала сигналізація. Після отримання сигналу на місце прибула група швидкого реагування. Грабіжниками виявилися два 10-річні п'ятикласники, які перед закриттям магазину сховалися під прилавком. Коли магазин було зачинено, хлопці набрали іграшок на кілька тисяч гривень і спробували вийти, але спрацювала сигналізація. Визначте наслідки цієї події для хлопців.

4)Двоє безбілетних пасажирів відмовилися сплатити штраф контролерам. На пропозицію контролерів залишити салон тролейбуса «зайці» погодилися, але виштовхали й одного з контролерів. На зупинці порушники напали на нього, завдаючи удари руками, ногами і підручними засобами (зокрема камінням).Міліціонер, який випадково опинився поруч, затримав порушників. У відділенні міліції виявилося, що всі вони знаходяться у стані алкогольного сп'яніння. Визначте міру відповідальності цих осіб.

Ответы

Автор ответа: bragun681
1
  1. У даній ситуації П. має право на отримання допомоги з тимчасової непрацездатності, оскільки він несвідомо знаходився у лікарні через захворювання, яке не залежало від нього. Адміністрація не має права відмовитись від прийняття П. на роботу з посиланням на те, що не встигли видати наказ про прийняття на роботу, якщо він має докази про своє прийняття на роботу до захворювання.
  2. Закон не обов'язково вимагає, щоб обидва партнери після шлюбу брали одне прізвище. Українське законодавство дозволяє під час одруження встановлювати будь-яке прізвище, яке обрано за згодою обох партнерів. Тому, будь-яке рішення про прізвище повинно бути зроблено за згодою обох партнерів.
  3. Хлопці здійснили крадіжку іграшок і спробували їх незаконно забрати з магазину. Злочин, який вони вчинили, може мати наслідки відповідно до закону, який визначає відповідальність за крадіжки та інші злочини.
  4. Пасажири, які відмовилися сплатити штраф, діяли незаконно, а їх напад на контролера і міліціонера, який прийшов на допомогу, може бути кваліфікований як грубе порушення громадського порядку та насильство. Їх міра відповідальності може бути визначена згідно з законодавством країни, де вони вчинили злочин.

gatta007: згідно якої статті кримінального кодексу україни?
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: angelinademchuk88
Предмет: История, автор: privatikvikos230111
Предмет: Обществознание, автор: xstreamdd