Предмет: Физика, автор: lizamarevic

Розрахуйте максимальну висоту підйому і швидкість кульки (в момент пострілу вистріляної із іграшкового пістолета вертикально вгору. До пострілу пружина була стиснута на 5 см. Жорсткість пружини 200 Н/м. ​

Ответы

Автор ответа: sknetyyg
1

Висота підйому розраховується за формулою:

h = (m * v ^ 2) / (2 * k) + x,

де h – максимальна висота підйому, m – маса кульки, v – швидкість кульки в момент пострілу, k – жорсткість пружини, x – початкове стиск пружини.

Значення маси кульки не зазначено в умові, тому приймемо масу кульки 0.01 кг (типове значення для іграшкових пістолетів).

Тоді:

h = (0.01 * v ^ 2) / (2 * 200) + 0.05

h = (0.01 * v ^ 2) / 400 + 0.05

h = (v ^ 2 / 4000) + 0.05

Для того, щоб максимальна висота підйому була максимальною, необхідно максимізувати швидкість кульки в момент пострілу. При вертикальному пострілі швидкість кульки в початковий момент часу дорівнює нулю, а швидкість в момент повного розтискання пружини можна розрахувати згідно із законом збереження енергії:

Eп = Ec,

де Eп – потенційна енергія пружини, Ec – кінетична енергія кульки.

Eп = (k * x ^ 2) / 2 = (200 * 0.05 ^ 2) / 2 = 0.5 Дж

Ec = (m * v ^ 2) / 2

v^2 = 2 * Ec / m = 100

v = 10 м/с

Тепер ми можемо розрахувати максимальну висоту підйому:

h = (10 ^ 2 / 4000) + 0.05 = 0.3 м

Максимальна висота підйому становить 0.3 м, а швидкість кульки у момент пострілу дорівнює 10 м/с.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: christinakrasyuk