Предмет: Химия, автор: misnykovmm

СРОЧНО
1. У спирті масою 72 г розчинили йод масою 8г. Обчисліть масову частку йоду у
спиртовому розчині.

2. Яку масу кислоти необхідно розчинити у воді масою 140г, щоб приготувати 20%-
розчин?

3. Змішали 50г 5%-розчину цукру з 80г 20%-розчином цукру. Яка масова частка
речовини в утвореному розчині ?

Ответы

Автор ответа: budimzahar
0

Ответ:

1. Масова частка йоду у спиртовому розчині:

маса йоду / (маса спирту + маса йоду) * 100% = 8 г / (72 г + 8 г) * 100% = 10%

2. Маса кислоти, що потрібна для приготування 20%-розчину:

маса кислоти = маса води * концентрація розчину = 140 г * 0.2 = 28 г

3. Об'єм розчину після змішування буде 50 г + 80 г = 130 г. Загальна маса цукру у розчині:

маса цукру = маса розчину * масова частка цукру = 130 г * ((5 г / 100 г) + (20 г / 100 г)) = 39 г

Масова частка цукру у утвореному розчині:

маса цукру / маса розчину * 100% = 39 г / 130 г * 100% ≈ 30%

Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: arhe0411